Суспільство

За словесну образу поліцейського планують ввести покарання: правозахисники проти

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1165

У Верховній Раді проєкт щодо внесення адміністративної відповідальності за «образу поліцейського» намагаються ухвалити за скороченою процедурою в умовах воєнного стану. Правозахисники виступили проти його ухвалення.

Prava lyudunu

Проєкт закону №5050-1 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо захисту честі і гідності громадян та працівників правоохоронних органів» був зареєстрований ще 23 лютого 2021 року. Проте наразі його нам намагаються винести на голосування за скороченою процедурою, яку використовують народні депутати в умовах воєнного стану.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що така відповідальність за образу поліцейського діяла в Україні до 1996 року.

У відповідь низка українських правозахисних організацій опублікували спільну заяву, закликаючи парламентарів не ухвалювати цей проєкт. Зазначається, що у законопроєкті вводиться покарання за «публічну образу поліцейського», проте визначення, що є образою – немає. Правозахисники попередили, що це вестиме до необґрунтованих затримань через можливість суб’єктивного та довільного трактування правоохоронцями терміну «образа».

«Законопроєкт наближає українське законодавство до російських та білоруських практик, коли відповідальність може настати за оціночне судження. Це сприятиме самоцензурі, відкриє додаткові можливості для переслідування активістів за критичні висловлювання», – йдеться у спільній заяві.

Заявники вважають неприпустимим зловживати умовами воєнного стану для розгляду за скороченою процедурою законопроєктів, які можуть погіршити середовище для незалежної журналістики, свободи мирних зібрань та свободи вираження поглядів.

Спільну заяву підписали вже близько 30 українських громадських організацій, збір підписів триває.

Раніше «Гречка» пояснювала, які наслідки має закон про скасування мита на ввіз автомобілів з-за кордону.

Поширюйте

Коментуйте