Суспільство

В обласному тубдиспансері затримки з виплатою зарплат: чому? (ДОПОВНЕНО)

. 3875

До редакції «Гречки» звернулася працівниця Кіровоградського обласного фтизіопульмонологічного медцентру (звичніше для багатьох протитуберкульозного диспансеру) зі скаргою, що в них затримки із зарплатами. Чому так склалося «Гречка» намагалася з’ясувати.

medreform

«У всіх діти, всім треба їздити на роботу»

«Де ми тільки не зверталися – ніяких дій. І зараз нам не виплачують зарплату. Минулого місця нам виплатили аванс і 30% зарплати. І сказали, що решта буде при наступному транші. Скоріш за все, мабуть, буде у наступному місяці. А у всіх діти, всім треба їздити на роботу. А реально коштів немає, тим паче у воєнний час», – каже працівниця, яка не захотіла розкривати своє ім’я.

Тобто ще 7 травня працівникам мали виплати всю зарплату за квітень.

«Зараз нам би вже мали виплатити аванс за цей місяць, а з нами не розрахувалися ще за минулий», – зауважує пані.

При цьому, за словами працівниці, вона телефонувала до Нацслужби здоров’я України, де їй сказали, що кошти надійшли до закладу в повному обсязі.

Затримки із зарплатами є, бо не надійшли кошти

Натомість очільниця медзакладу не заперечує, що дійсно є затримки зарплат працівникам. Причина – не надійшли кошти від НСЗУ. Тому немає з чого виплачувати зарплати. При цьому каже, що всі працівники повідомлені про ситуацію і ніхто не від кого не приховує таку інформацію.

«Зараз воєнний стан. НСЗУ нині виплачує гроші не так, як раніше за виконану роботу, а 1/12 від суми договору.  Тобто виплачує не за те, що ми послуги надали-заробили, а який ми договір уклали на початку року з Нацслужбою здоров’я, – розповіла директорка обласного фтизіопульмонологічного медцентру Галина Горенко. – Ми аванс виплатили в повному обсязі. У зв’язку з воєнним станом у НСЗУ нас просили поставитися з розумінням до певних труднощів».

За словами пані Горенко, якщо раніше були певні терміни виплат, то зараз у НСЗУ просили мати терпіння, адже ці терміни можуть бути порушені.

«Зараз ми чекаємо надходження коштів від НСЗУ за травень, – зауважила очільниця медзакладу. – За квітень у нас залишилося ще виплатити трохи більше як 30%. Це буде покрито, коли ми отримаємо наступний транш від Національної служби здоров’я».

Однак, коли надійдуть виплати керівниця медзакладу наразі сказати не може, бо їй невідомо.  Як тільки надходять кошти – їх одразу виплачують працівникам, навіть якщо це малі суми.

«Зараз ми не чекаємо основної виплати. Якщо в нас є якісь кошти, або залишилися навіть маленькі суми – ми виплачуємо одразу. Можливо, як це сталося в цьому місці, і складається враження, ніби шматочками дають. У нас були кошти, які виплатили всі й не стали чекати основної суми. Але у воєнний час ми прийняли рішення, що важливо не чекати всієї суми, а віддавати все, що є».

За словами пані Горенко, з проблемою невчасного надходження коштів стикають й інші заклади.

Чи так це насправді в питанні до обласного департаменту охорони здоров’я через пресслужбу обласної військової адміністрації відповіли лише те, що «ОВА не впливає напряму на стан виплати зарплати в закладах охорони здоров'я. Це все залежить від виконання НСЗУ своїх зобов'язань. Зокрема перерахування коштів за надані послуги».

При цьому в інших регіональних ЗМІ з’являються повідомлення, що з квітня 2022 року НСЗУ затримує помісячну оплату надання медичних послуг медзакладам відповідно умов укладених договорів.

Як вважає Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління це може бути пов'язано із проблемою касових розривів єдиного казначейського рахунку: через недоотримання у доходів бюджету та очікування надходження фінансової допомоги від іноземних партнерів, виникає часовий розрив між можливостями та потребами.

Що каже Нацслужба здоров’я?

«Гречка» звернулася з питанням про фінансування медзакладів до пресслужби НСЗУ і чекає офіційної відповіді на запит.

ДОПОВНЕНО: Відповідь НСЗУ від 26 травня.

Стабільні оплати для надавачів медичних послуг під час війни є пріоритетом в роботі НСЗУ. Щоби кожен заклад-партнер своєчасно отримував гроші за надані послуги.

Ми прагнемо забезпечити максимально швидке та достатнє нарахування коштів закладам охорони здоров’я, щоб медики мали можливість надавати допомогу всім, хто її потребує.

У зв’язку з війною є технічні складнощі, через які оплати надавачам надходитимуть впродовж місяця, а не у визначені дні. Хочемо наголосити, що усі оплати відбуватимуться у повному обсязі. Сума коштів, передбачена у держбюджеті на Програму медичних гарантій, не зменшена.

Щоб забезпечити безперебійне фінансування медичних закладів у надзвичайній ситуації, НСЗУ сплачує щомісяця фіксовану суму коштів закладам, попри фактично внесені записи в електронну систему охорони здоров’я. Це 1/12 від суми договору в місяць. Хоча ми розуміємо, що реальна кількість пролікованих пацієнтів зараз може бути меншою. Але умови надання медичної допомоги в окремих регіонах є надзвичайно складними.

З початку 2022 року Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер отримав від НСЗУ за Програмою медичних гарантій 16,3 млн грн. Зокрема:

  • січень – 10 994 084 грн
  • лютий – 1 777 010 грн (фіксована сума)
  • березень – 1 777 010 грн
  • квітень – 1 777 010 грн

Щодо оплати за травень, звіт на оплату для цього закладу НСЗУ передала у Державну казначейську службу. Після того, як казначейська служба проведе оплату, диспансер отримає гроші на свої рахунки.

За травень медзаклади Кіровоградської області отримали за Програмою медичних гарантій 234 млн грн. Зокрема оплачені послуги первинної та екстреної медичної допомоги, а також – більшість спеціалізованих. Відправили на оплату в казначейську службу ще понад 23 млн грн для надавачів Кіровоградської області.

 

«Гречка» нагадує, як на Кіровоградщині реформувався протитуберкульозний диспансер.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама