Суспільство

П’ять сіл за ПЦУ – у Новомиргородській громаді відмовляються від московського патріархату (ВІДЕО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 8715

Мешканці п’яти сіл у Новоукраїнському районі виступили за перехід місцевого храму до Православної церкви України і відмову від московського патріархату. Священник у відповідь викликав поліцію.

cerkva Korob4une1

Сьогодні, 24 травня, громади сіл Коробчине, Рубаний міст, Іванівки, Троянового та Миколаївки (старостинський округ у Новомиргородській громаді) провели загальні збори щодо діяльності місцевої церкви. Під час зборів було зібрано 570 підписів за перехід від московського патріархату до української церкви, проти – 33.

Йдеться про Свято-Успенську церкву в Коробчине. Місцевий мешканець Олександр Санжара підкреслив, що церкву побудувала громада ще у 1909 році, і тому саме місцеві мешанці мають вирішувати, хто служитиме у ній.

«Нам не потрібно тут нічого ні московського, ні пітерського, ні взагалі російського. А раптом через років 10 росія прийде до нас зі зброєю «захищати» вже московський патріархат?», – підкреслив Олександр Санжара.

Місцевий священнослужитель московського патріархату Іоан Гончарук проживає у селі вже 15 років. Мешканці зазначають, що він доглядав за церквою і особисто проти нього вони не виступають – проте не хочуть, щоб церква залежала від росії.

У свою чергу отець Іоан запевняє, що жодної копійки до росії з церкви не йде.

«Я як священник похрестив дитину – і вона хрещена. А тут я переходжу до іншої церкви. Десяте правило говорить, що якщо ти переходиш, то ти стаєш автоматично розкольником», – зауважив Іоан Гончарук під час зборів.

Також мешканці села обурювалися, що територія під храмом і навколо була священником приватизована. Таке рішення священнослужитель пояснював тим, що побудував біля церви одноповерхове приміщення для богослужінь взимку, а для будівництва потрібно було приватизувати ділянку.

cerkva Korob4une2

Після зборів до церкви приїхала поліція – місцеві мешанці стверджують, що це священник викликав патруль і начебто пише заяву про погрози у свій бік.

Олександр Санжара додав, що результати зборів з підписами передадуть до обласної ради та адміністрації.

Раніше Голова Новгородківської селищної громади заликав священників та парафіян московського патріархату перейти до ПЦУ.

Поширюйте

Коментуйте