Суспільство

Розвідка через гру на смартфоні – на Кіровоградщині затримали підлітків за фото блокпостів (ВІДЕО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5574

Спецслужби росії використовують онлайн-гру на смартфоні для отримання інформації про розташування стратегічних об’єктів. Таким чином українські діти, не підозрюючи, допомагали ворогу.

smartfon

Такий спосіб вербування українських дітей виявила Служба безпеки України. Для цього на смартфон потрібно було завантажити мобільний додаток. В ньому пропонувалася «гра», через яку у користувачів виманювали геолокацію та реальні фото стратегічних об’єктів

«Учасники шукають так звані «коробки» з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші. Під час проходження маршруту діти здійснюють фотофіксацію місцевості, у тому числі об’єктів військової та критичної інфраструктури», – пояснюють у СБУ.

За такою «грою» на території Кіровоградщини затримали двох підлітків. Вони фотографували місцеві блокпости, елеватори і транспортні шляхи, а зібрані фото збиралися завантажити у цей мобільний додаток. Доступ до адміністрування додатку (а отже і до фото з геолокаціями) має ІТ-компанія, що підконтрольна спецслужбам рф.

Окрім того, підлітки переправляли «знахідки» з координатами на карті у телеграм-каналі третім особам, які могли потрапити в поле зору російських спецслужб.

 Раніше «Гречка» попереджала про шахрайський сайт, через який у людей виманюють банківську інформацію начебто для отримання «держвиплат»..

Поширюйте

Коментуйте