Суспільство

Порушень на понад 53 мільйони аудитори знайшли на тепловому підприємстві Олександрії

. 3388

Під час фінансового аудиту комунального підприємства «Теплокомуненерго» Олександрійської міськради фахівці Держаудитслужби в Кіровоградській області виявили неефективних управлінських дій, упущених вигод та непродуктивних витрат на 53,4 мільйони гривень.

groshi1

Як зазначають у пресслужбі управління, аудит на підприємстві проводили за період з 01.01.2011 по 30.09.2021 роки.

Зокрема аудитори встановили завищення підприємством обсягу заборгованості із різниці в тарифах на теплову енергію на понад 1,7 млн грн. Тобто керівництво КП «Теплокомуненерго» подало недостовірні розрахунки про обсяги заборгованості із різниці в тарифах на теплову енергію, що надалі призвело б до безпідставного отримання субвенції з державного бюджету на відшкодування різниці в тарифах на послуги теплопостачання.

Крім того, на фінансовий результат діяльності підприємства негативно вплинула низка факторів: низький рівень оплати від споживачів за постачання теплової енергії, установлення тарифів на послуги з централізованого опалення на рівні, який не покриває собівартості цих послуг, та наявність значної кредиторської заборгованості за товари, роботи та послуги. Це все призвело до неможливості вчасного проведення розрахунків згідно з умовами господарських договорів. Як наслідок, підприємство зайво витратило 2,9 млн грн, а в майбутньому може втратити ще 23,2 млн грн.

Також виявили, що найбільш проблемним питанням для підприємства є безнадійна дебіторська заборгованість за надані послуги з водопостачання та водовідведення для населення на суму 21,9 млн грн. Попри вжиті КП «Теплокомуненерго» заходи про стягнення цієї заборгованості, бажаного результату не досягнуто. До того ж імовірність отримання у майбутньому економічних вигод від її погашення для підприємства сумнівна.

Аудитори надали низку рекомендацій для раціонального використання наявних фінансових та матеріальних ресурсів, поліпшення ефективності управління коштами і майном та покращання фінансових результатів діяльності КП.

«Гречка» нагадує, на кропивницькому «Теплоенергетику» виявили порушень на понад 296 мільйонів.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама