Суспільство

Незаконно продавали дуб закордон: керівнику лісгоспу на Кіровоградщині оголосили підозру

 Автор: Анастасія Дзюбак. 4763

Правоохоронці виявили незаконний експорт державного лісу – у причетності до оборудки підозрюють керівництво одного з держпідприємств лісового господарства у Кіровоградській області.

lisgosp1

Як повідомляє Служба безпеки України, за злочинною схемою за кордон з України вивозили дерева цінних порід. Поставки здійснювали за штучно заниженими цінами на підконтрольні іноземні фірми українського олігарха Дмитра Фірташа. Фірташ наразі перебуває під санкціями Ради нацбезпеки України.

«Таким чином держбюджет недоотримував десятки мільйонів гривень, які осідали на тіньових рахунках ділків, замість фінансування оборонних потреб України в умовах повномасштабної агресії рф», – зазначають у службі.

lisgosp2

Слідчі виявили, що до злочинної схеми причетне керівництво одного з лісгоспів Кіровоградської області. Ці посадовці налагодили продаж за кордон пиломатеріалів з висококласних порід дубу, для чого уклали договори з афілійованою комерційною структурою, до управління якої причетний Дмитро Фірташ.

Представники лісгоспу вносили неправдиві відомості щодо кількості та якості сировини, яку вивозили, завдяки чому штучно занижували її ціну. За попередніми даними, одержану «різницю» учасники схеми виводили у тінь.

lisgosp0

В СБУ зазначають, що встановили організаторів оборудки і оголосили про підозру керівнику держпідприємства на Кіровоградщині. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, що раніше активісти повідомляли про вирубку лісу біля Знам’янки працівниками лісгоспу.

Поширюйте

Коментуйте