Суспільство

Годуватимуть ще більше: волонтери у Кропивницькому анонсували проєкт «Кулінарні корифеї»

. 1443

Громадська організація «Прес-клуб реформ» разом з волонтерами ініціативи «Годуємо патріотів» у Кропивницькому анонсували новий проєкт, в рамках якого зможуть готувати ще більше сухих супів і борщів для переселенців та мешканців тимчасово окупованих росією українських територій.

goduemo patritiv1

Волонтери зі спільноти «Годуємо патріотів» готують суміші з сушеними овочами, крупами та спеціями. З однієї упаковки суміші можна приготувати суп або борщ, якого вистачить нагодувати за раз до десяти людей. Упаковки з сушеними інгредієнтами волонтери з Кропивницького передають і місцевим переселенцям, і захисникам, і на тимчасово окуповані або нещодавно звільненні території країни, де є гуманітарна криза.

Люди, які рятуються від російських обстрілів на Кіровоградщині з інших областей, розповіли, наскільки в пригоді стають такі супи. В деяких населених пунктах через обстріли немає газу, тож їжу доводиться готувати на вогнищах у дворах будинків на десятки людей, які переховуються у підвалах. Під обстрілами мити і різати овочі, а потім варити півтори години гарячу страву неможливо. Тож рятівною стає можливість приготувати ситну страву швидко і без зайвих витрат води.

suhiy borch

Саме цю потребу у смачних і різноманітних супах для людей, які живуть окупованих територіях, буде забезпечувати проєкт «Кулінарні корифеї».

«Корифеї – як люди, котрі стоять біля витоків якогось руху, в основі формування надійних ланцюжків постачання їжі і турботи», – пояснила координаторка «Годуємо патріотів» Олена Коряк.

У рамках проєкту спільнота планує збільшити кількість готової сушеної продукції, налагодивши співпрацю з місцевими фермерами, держадміністрацією та волонтерами, котрі формують і відправляють гуманітарні вантажі на постраждалі від конфлікту території і годують вимушених переселенців. Для цього створять соціальне підприємство і закуплять нове обладнання для сушіння овочів. Кошти на проєкт отримано у межах Конкурсу грантів від Програми розвитку ООН за фінансової підтримки Євросоюзу.

Також команда проєкту проводитиме просвітницькі вебінари, щоби ділитися досвідом з усіма бажаючими в Україні. Допомагатиме у цьому партнерська організація «Агенція сталого розвитку «Хмарочос» та спеціальний телеграм-бот https://t.me/Goduemo_Bot?start=w16763797. У телеграм-боті можна дізнатися актуальні потреби волонтерів та долучитися до приготування сухих супів і борщів для тих, хто справді цього потребує.

 Раніше «Гречка» розповідала, як працюють волонтери спільноти «Годуємо патріотів» і як можна долучитися до цієї важливої справи.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама