Суспільство

Влітку відновлять рух вузькоколійкою за маршрутом Гайворон-Голованівськ (ФОТО)

. 1899

Вже цього літа планують відновити сполучення вузькоколійкою між Гайвороном і Голованівськом, рух якою закрили рік тому. Дослідницький об’їзд маршруту зробили на раритетному рейковому автомобілі «Зім».

vuzkokol avto0

Як розповіли «Дослідники історії вузькоколійних залізниць України», рух за цим маршрутом було припинено через низький пасажиропотік , а пізніше – через карантинні обмеження. Також частина вагонів, які обслуговували цей маршрут, задіяли на маршруті Гайворон-Рудниця.

Наразі тривають роботи з поступового відновлення вузькоколійки за цим маршрутом. Дослідники виявили, що за 3,5 роки вузька колія поросла чагарниками, місцями дерев'яні шпали прогнили, а частину елементів вкрали вандали. Проте загалом ділянка знаходиться у досить пристойному технічному стані і відновлення можливе.

«Тривають роботи з відновлення вузькоколійки за маршрутом Гайворон-Голованівськ, рух поїздів плануємо відновити влітку. Буде розроблений зручний розклад для пасажирів», – обіцяють в організації

Планується, що на маршруті організують пересадку по станції Голованівськ на ширококолійний приміський потяг у напрямку Помічної та Знам'янки.

Цікаво, що дослідницький об’їзд маршруту зробили на раритетному рейковому автомобілі. Йдеться про службову дрезину, створену на базі радянського лімузина ГАЗ-12 «Зім».

vuzkokol avto2

vuzkokol avto3

Як повідомляла «Гречка», Гайворонською вузькоколійкою запустили новий поїздновий поїзд, який сполучає Кіровоградщину з Вінницею.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама