Суспільство

Деросифікація і дерадянізація: в області створили раду для очищення культурного спадку

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3745

На Кіровоградщині створили консультативну раду, яка керуватиме очищенням культурного спадку області від маркерів Російської імперії та Радянського Союзу.

prapor plosha

Як повідомляють в обласній адміністрації, рада створена для того, щоб вирішувати питання демонтантажу монументів та зміни назв на мапі області, пов’язаних з російською історією та культурою.

До складу обласної консультативної ради увійшли 13 істориків, науковців, викладачів, музейників області. Серед них директор Регіонального центру наукових досліджень з історії України Борис Шевченко, кандидатка філологічних наук Ольга Кирилюк, голова осередку спілки археологів Ірина Козир, кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко, директорка Обласного краєзнавчого музею Ірина Смаглюк.

«Очищення публічного простору від маркерів російської імперії та Радянського Союзу має супроводжуватися глибшим переосмисленням цієї частини української історичної та культурної спадщини, виробленням на рівні суспільства відповідних наративів», – підкреслив Борис Шевченко.

Також членами ради стали директорка обласного департаменту культури Уляна Соколенко, голова обласної спілку письменників Надія Гармазій, начальниця відділу обласного Держархіву Тетяна Гончарова, науковий співробітник відділу історії обласного краєзнавчого музею Сергій Мілютін, секретар обласного товариства охорони пам’яток історії та культури Валентин Собчук, директорка Музею мистецтв Тетяна Ткаченко, кандидат історичних наук Микола Тупчієнко, завідувач відділу туристично-краєзнавчої роботи Музею мистецтв Олег Юрченко.

 Як повідомляла «Гречка», у Голованівській громаді збирають пропозиції щодо перейменування вулиць, чиї назви пов’язані з державою-агресором.

Поширюйте

Коментуйте