Суспільство

«З перепалками і скандалом» – в Новгородківській раді пропонували заборонити ОПЗЖ і московський патріархат

. 3543

У Новгородківській раді розглянули проєкт рішення щодо діяльності депутатів від партії «Опозиційної партії – за життя» та московського патріархату. Такі ж пропозиції внесли на розгляд ще чотирьох рад Кіровоградщини.

 debatu

Депутати від партії «Свобода» подали до місцевих рад було подано по два проєкти з пропозиціями щодо церкви московського підпорядкування та партії ОПЗЖ. Зокрема, до Новгородківської ради були такі пропозиції:

  • закликати територіальні парафії змінити конфесію з УПЦ (МП) на Православну церкву України;
  • встановити строк у 14 днів, протягом якого релігійні громади, монастирі і духовні навчальні заклади московського патріархату можуть змінити свою підлеглість.
  • Встановити, що діяльність громад і установ московського патріархату, які не змінили свою підлеглість, припиняється, їхнє майно вилучається на користь місцевої громади, а угоди про користування майном та землею розриваються.
  • Підтримати законопроект про заборону московського патріархату на території України № 7204 і звернутися до Верховної Ради України з вимогою його ухвалити.
  • Визнати партію ОПЗЖ колаборантом, а депутатам селищної ради від цієї партії рекомендовано скласти свої мандати.

Як розповів «Гречці» місцевий депутат від «Свободи» Павло Дейнеко, в Новгородківській селищній раді під час сесії 27 травня жодну з цих пропозицій не ухвалили. Пропозиції щодо УПЦ МП підтримали сім із 18 присутніх на сесії депутатів, рішення щодо ОПЗЖ – п’ять депутатів.

«Розгляд проєктів був з перепалками і скандалом. Звісно, фізично заборонити діяльність ми не можемо, проте ухвалення цих пропозицій було би проголошенням політичної позиції і прикладом для інших рад», – сказав він.

Наприклад, під час обговорення секретар Новгородківської ради Олег Вєтров зазначив, що всі місцеві депутати від ОПЗЖ відмовилися від партії та стали позафракційними. У відповідь представники фракції «Свобода» підкреслили, що депутати балотувалися саме від партії, а отже підтримували її програму і лідерів, тож мають понести політичну відповільність.

Такі ж пропозиції депутати від «Свободи» подали на розгляд Олександрівської, Смолінської селищних та Помічнянської міської рад і закликали голів обласних осередків партій «Батьківщина», «Слуга народу» та «Європейської солідарності» їх підтримати.

Раніше «Гречка» публікувала журналістське розслідування щодо депутатів від ОПЗЖ в Олександрійській міській раді. 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама