Суспільство

«Мегабанк» визнали неплатоспроможним – що робити вкладникам

. 3086

Сьогодні, 3 червня, Національний банк України вивів з ринку українську комерційну банківську установу «Мегабанк». Пояснюємо, що робити юридичним та фізичним особам, які були клієнтами цього банку.

megabank

У Нацбанку України зазначають, що проблеми «Мегабанку» почались задовго до введення воєнного стану. Наразі надійшли скарги на невиконання зобов’язань перед клієнтами.

«Як фізичним особам, так і ФОПам ,які є вкладниками цього банку, не варто переживати за свої заощадження, вони їх отримають у повному обсязі», – запевняють в НБУ

Законодавством України впроваджено стовідсоткову гарантію за банківськими вкладами на час дії воєнного стану та трьох місяців після. Це означає, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) відшкодує вкладникам «Мегабанку» 100% їхніх коштів – це близько 4,4 мільярдів гривень.

На період воєнного стану отримувати гарантоване відшкодування можна віддалено через банки-агенти Фонду гарантування вкладів – ПАТ КБ «Приватбанк», АБ «Укргазбанк», АБ «Південний» та АТ «ПУМБ».

Вкладники Мегабанку мають чекати від Фонду повідомлення про початок виплат, що розміщується на сайті Фонду, на сайті «Мегабанку». Також отримати інформацію можна й на «гарячій лінії» Фонду за номером: 0-800-308-108.

Для тих, хто брав кредити у «Мегабанку», зобов’язування залишаються чинними.

«Віднесення банку до категорії неплатоспроможних не припиняють дію кредитних договорів. Позичальник зобов’язаний повернути банку основну суму боргу та сплатити проценти у розмірах і у строки, встановлені договором», – зазначають в НБУ

В банк впроваджено тимчасову адміністрацію від Фонду гарантування вкладів, яка діє з 2 червня до 2 липня. В цей період  можна продовжувати сплачувати борг за кредитом на реквізити, вказані у кредитному договорі.

Після сплачувати кредитну заборгованість потрібно буде на накопичувальний рахунок, що відкривається у Національному банку України. Відомості про ліквідацію банку та реквізити накопичувального рахунку будуть розміщені на сайті «Мегабанку» та на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Погасити кредит буде можна:

  • через відділення будь-якого працюючого банку згідно з його тарифами;
  • за допомогою дистанційних каналів працюючих банків (онлайн-банкінг, мобільні додатки);
  • готівкою через платіжні термінали;
  • готівкою через каси працюючих відділень Мегабанку

Раніше «Гречка» пояснювала, як змінилися правила встановлення курсу обміну валюти в Україні та курсу при розрахунках закордоном

Поширюйте

Коментуйте


Реклама