"НОУ!" - замість ЄС

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1182

У четвер Україна і світ отримали офіційне повідомлення, яке при всьому бажанні важко назвати сенсаційним. Уряд, очолюваний 65-річним Миколою Азаровим, вирішив призупинити підготовку країни до можливого підписання у Вільнюсі угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Мотив простий: економічно Україна не в змозі витримати «торгові війни» з Росією, а Євросоюз навряд чи у випадку «нанесення образ» Україні поквапиться накласти на РФ які-небудь санкції.
                                      ВСЯ СПРАВА - У ГРУБИХ ГРОШАХ ДЛЯ СІМ’Ї?

Відтермінування (саме так єврооптимісти трактують рішення українського керівництва) з підписанням угоди з ЄС від імені найбільших виробників української продукції випросив у Президента Януковича депутат Верховної Ради Валентин Ландик - президент донецької «Групи Норд». Під час поквапом скликаної зустрічі представників бізнесу, промисловців і підприємців Валентин Іванович поскаржився на виниклі труднощі з експортом холодильників до країн-членів Митного союзу. Мовляв, якщо Росія і надалі продовжить цю «лінію поведінки», менеджменту «Норду» нічого не залишиться окрім як викинути на вулицю тисячі працівників, які стануть непотрібними своїй компанії. Цікаво, що перед «доленосним» візитом Януковича до РФ і доволі тривалими перемовинами з Володимиром Путіним Ландик на XXY обласній конференції Партії регіонів у Донецьку виголосив буквально наступне: «Я вам відкрито кажу, що для "Норду" немає проблем у Європі, є проблеми в Росії і в Митному союзі. Це пов'язано з тим, що на ринку Росії наш товар стає на 35-45% дорожче і, звичайно, неконкурентоспроможним». Тобто, умови для збуту холодильників «Норд» в державах-членах ЄС - кращі, ніж у Митному союзі.

Що ж все-таки сталося на переговорах Путіна і Януковича?

Колишній глава президентської адміністрації Віктор Балога запропонував гранично просту відповідь: «З одного боку українська влада прямим текстом говорить, що сподівається на фінансову допомогу з боку ЄС. З іншого - коли у нас в запасі є цілий тиждень, видає розпорядження, яким припиняє ведення будь-яких переговорів. У тому числі і щодо компенсацій і кредитів. Виходить, що в Москві $10 мільярдів знайшли швидше і вже надали передоплату. А коли мова йде про банальне виживання, принципи та цінності для цієї влади вже не важливі».

Судячи з реакції депутатського корпусу ВР, призупинення дрейфу в бік Європи стало для опозиції чимось на зразок… приємного сюрпризу. В її руках знову з'явився «прапор» боротьби за кращий цивілізаційний вибір для України, що був раніше майстерно «перехоплений» оточенням Віктора Януковича. Лідер «Батьківщини» Арсеній Яценюк на вчорашньому вечірньому засіданні парламенту зажадав запросити в п'ятницю на серйозну розмову з депутатським корпусом «державного зрадника» М. Азарова - той нібито істотно перевищив повноваження, дані голові уряду Конституцією країни. Оскільки останній день робочого тижня у ВР традиційно вважається «Днем уряду», Микола Янович не зважив для себе обтяжливим проїхати кілька сотень метрів від Кабміну до Будівлі Під Куполом і під гучні крики «Ганьба!» посидіти якийсь час в ложі уряду поруч із першим заступником голови КМ Сергієм Арбузовим та віце-прем'єром Юрієм Бойком.

                      АРГУМЕНТИ МИКОЛИ ЯНОВИЧА НЕ СПРАВИЛИ ВРАЖЕННЯ

Трансляція вчорашнього засідання парламенту йшла з перебоями, тому скористаюся текстом, наданим «Гречці» Департаментом інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату українського уряду.
Азаров, звертаючись до депутатів від опозиції (аби вони не завдали пристарілому чиновнику каліцтв, ложу уряду оточили найбільш «монолітні» депутати з фракції Партії регіонів на чолі з борцем Ельбрусом Тедеєвим), мовив наступне: "Рішення призупинити підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом - важке, але єдино можливе в тій економічній ситуації, яка склалася в Україні. Це рішення продиктоване виключно економічними причинами і носить тактичний характер, проте не змінює стратегічного напрямку розвитку України, закріпленого у Законі про засади внутрішньої і зовнішньої політики». Під економічними причинами, очевидно, слід розуміти «пристрілювання» у вигляді тимчасової заборони на ввезення на територію МС деяких видів українських цукерок і молочних продуктів. Навіть ця «репетиція» показала, якою є вразливою українська економіка в разі навіть «потішної торгової війни"...

Прогнавши Азарова з Ради (ідучи, Микола Янович жестом наказав своїм підлеглим теж залишити сесійну залу, незважаючи на позначений у регламенті ВР «День уряду»), депутати від опозиції взялися за організацію нового Майдану. До слова, саме в ці дні 9 років тому і починалася так звана помаранчева революція під проводом Юлії Тимошенко. Перспективи вдруге протягом десятиліття усунути від влади Віктора Януковича, на жаль, виглядають хиткими. Хоча б через відсутність серед незгодних з Віктором Федоровичем Юлії Володимирівни.

                      НЕГОДА ДЕЩО ПРИГАЛЬМОВУЄ ПОВТОРЕННЯ МАЙДАНУ-2004

Площа Незалежності, чи то пак Майдан, правда, почала вирувати ще в четвер. Молодь, зокрема, відгукнулася на звернення лідера парламентської фракції УДАР Віталія Кличка вийти на вулиці своїх міст і продемонструвати свою прихильність справі Євроінтеграції. Відтворю фрагмент начерків одного з учасників нічних подій у центрі Києва: «О 22.30 було може трохи більше тисячі, потім почали підтягуватися з околиць. Спочатку в слабенький мікрофон говорив Наєм (Мустафа Найєм, популярний телеведучий пуштунського походження - авт.), потім Єгор Соболєв (київський правозахисник, керівник декількох успішних Інтернет-проектів - авт.). Закликали не задиратися з міліцією, тому що народу мало і якщо мусори намагатимуться оточити або захопити - переходити на іншу частину площі. Нехай ходять за нами. А от як нас буде 100 тисяч (дай Бог) - то тоді ми за ними будемо бігати. Тоді Андрій Парубій (народний депутат України від опозиції - авт.) і далі говорив Луценко малий, Ігор. Тоді прийшов Луценко старший, Юрій (колишній міністр внутрішніх справ - авт.) і 10 хвилин говорив, що треба тягнути на Майдан все, що ворушиться, інакше - "все пропало". Ну а далі - все як завжди: Кличко, Яценюк і ще хтось. Перед тим вирубали веб-камери, а далі - світло на Майдані, щоб створити проблеми кореспондентам. Далі народ розділився: частина пішла на Банкову - понесли зеку апельсини, а друга - залишилася на Майдані. Народу пішло досить багато - тисячі півтори. Міліція встигла загородити прохід автобусами відразу за будинком Комітетів ВР (там де минулого разу Камази з піском стояли), а перед ними стояв рідкий, в один ряд, міліцейський кордон. Космонавти (бійці «Беркуту» - авт.) запізнилися і спішно в машинах натягували на себе каски і жилети. Коли ми підійшли до кордону міліції, то «Беркут» під стінами обійшов нас і став за автобусами. Народ трохи покричав: «Зека - геть!», зав'язали міліціонерам стрічки за погони (охоронці Яценюка теж в'язали стрічки), і повернулися на площу. Там вже стояла вантажівка з потужним підсилювачем, на вантажівці - говорив Кличко, якась дівчина з податкового Майдану, тоді Розенко (Павло Розенко, член фракції УДАР Віталія Кличка - авт.) і нарешті сам Тягнибок (Олег Тягнибок, лідер фракції ВР «Свобода- авт.). Звідкись з'явилася зграйка хлопчиків і почали біля вуха скандувати: "Тягнибок, Тягнибок", я вже таке бачив і чув на кожному мітингу і вирішив, що треба йти. Почався дощ. І тут якась розумна голова врубила «Оду Радості» з 4 частини 9-й Симфонії Бетховена. ЄС вважає її своїм гімном. Пройняло. І все. І це сумно. Але нікого не набили - і це радує, значить завтра народу буде трохи більше. Тому друзі мої, піднімайте свої дупи, беріть дітей (старше 20) і сусідів і приходьте. Бо наша ця публіка з ВР знову все вгробить: поки - все за старим сценарієм, тобто повна відсутність всякого сценарію, плану, крім приходьте і послухайте нас».

      ПОЛЯКИ З ЛИТОВЦЯМИ УДАЮТЬ, НІБИ ПОВІРИЛИ СЛОВАМ ВІКТОРА ФЕДОРОВИЧА

В інтерв'ю варшавській радіостанції IAR член моніторингової місії Європарламенту Александер Квасьнєвський висловив думку, що Україна вирішила не підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом у листопаді цього року через сильний тиск Російської Федерації та складну економічну ситуації. За його словами, власне, так пояснював рішення уряду прем'єр Микола Азаров. Потім екс-глава Польщі нагадав: «Це країна, де позиція Президента сильна, я переконаний, що уряд не діяв без узгодження з Президентом». Мова, як здогадався читач «Гречки», йде про Віктора Януковича. Згідно термінології цитованого вище блогера - «зека».
Сам же Віктор Федорович в телефонній розмові з президентом Литви Далею Грібаускайте поскаржився на Володимира Путіна. Про це громадськість дізналася від радника литовського лідера Йовіти Нялюпшене: «Україна не встояла перед економічним тиском і шантажем. Їй погрожували обмежити імпорт товарів до Росії, особливо компаній Східної України, де сконцентрована основна частина промисловості, в якій зайняті сотні тисяч людей. Вважається, що Україна зазнає мільярдних збитків. Такі причини свого рішення назвав президент Янукович під час телефонної бесіди з президентом на цьому тижні, - сказала пані Нялюпшене. - Таким чином, ми бачимо союзи, які створюються нецивілізованими засобами тиску, і такі союзи не можуть бути довговічними».

                                      ОСОБИСТА ДУМКА ВІД ЧЛЕНА ФРАКЦІЇ ПР

Голова парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, народний депутат від фракції Партії регіонів Давид Жванія в інтерв’ю ВВС заявив, що прем'єр-міністр Микола Азаров та віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко повинні понести особисту відповідальність за зрив євроінтеграції України і піти у відставку. Про це Жванія заявив в інтерв'ю ВВС. “Я вважаю, що це – урядовий заколот. Обличчя цього заколоту – це прем’єр-міністр Азаров і віце-прем’єр-міністр Бойко. Це – дві людини, які весь час просували, в першу чергу, російські принципи. Не йдеться про домовленості, про якусь торгівлю. Це – абсолютно проросійський вектор, який працював в уряді України. Про віце-прем’єра Бойка не перший рік відомо, що він є проросійським політиком. Він був проросійським міністром енергетики, він був і залишається проросійським віце-прем’єром”, - сказав парламентарій. За його словами, ці дві людини скоїли урядовий заколот. “В момент, коли Президент перебуває в Австрії і пишається, що парламент проголосував за один з євроінтеграційних законів, давати офіційне повідомлення, що вектор змінюється! Ця заява – безглузда… Я думаю, що він має зробити висновки, і відставка уряду має бути не ініціативою опозиції, а рішенням президента України”, - сказав Жванія.

…Журналіст «Гречки», між іншим, офіційно значиться виборцем 140 мажоритарного округу Одещини, - того самого, де рік тому переміг своїх конкурентів Давид Важаєвич.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # snaiper 23.11.2013, 20:41
Виктор Фёдорыч!Подпиши те соглашения и за Вас проголосую со всей своей семьёй!Но Ваше окружение,извин ите,но просто обязано сидеть в каталажке!Во главе с Изировим,естест венно.
Цитата
 
 
0 # Дмитро Сінченко 23.11.2013, 21:18
Ce prosto istorychnyi shans dlya PR i Yanukovycha zrobyty garnu spravu i staty nacionalnym geroem. Yak mozha ii vtrachaty? I cap-vidbuvaylo gotovyi - Azirov. Prynesemo yogo v zhertvu, pryznachayte z chystym sercem Arbuzova - i budesh v shokoladi. Pravda, krasty vzhe bude nizzya, ale zh vy svoe vzhe vstygly vzyaty...
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити