Суспільство

Солоденьке від поплічників росії: чому на українських полицях і досі товари з білорусі

. 2294

У той час як в Україні третій місяць триває повномаштабна війна з росією, де наступи і нальоти бомбардувальників регулярно здійснюються з території білорусі, товари з цих країн досі можна знайти на полицях українських магазинів.

Sgushenka1

Уряд проти спонсорування вбивць

29 березня за ініціативи Кабміну запустили міжнародну інформаційну кампанію DO NOT sponsor murder з бойкотування російських та білоруських товарів і компаній за кордоном.

Якщо з росією все зрозуміло, то відмовлятись від білоруських товарів пропонують оскільки країна є «пасивним співорганізатором» війни, адже наступи російських військ на Україну регулярно здійснюються з територій білорусі, починаючи з 24 лютого 2022 року.

«Наразі мати будь-які бізнес-зв’язки з росією та білоруссю – це величезний удар по репутації компаній та фактична мовчазна підтримка політики країн-агресорів проти України», – вважають ініціатори проєкту.

Головна ідея проєкту пояснити іноземному бізнесу важливість бойкотування російських та білоруських товарів та послуг, що сприятиме швидкому та масштабному падінню економіки країн-агресорів. Замінити ж товари пропонують на товари та послуги країн, що виступають проти війни в Україні, або ж на українські.

DO NOT sponsor murder

Проте, поки іноземців вже два місяці намагаються долучити до важливої ініціативи, український бізнес і сам продовжує продавати білоруське.

Згущенка від поплічників окупантів

19 травня Спілка молочників України оприлюднила інформацію про те, що на полицях одінієї з популярних мереж супермаркетів у Чернігівській області досі можна знайти білоруське згущене молоко виробництва Рогачівського комбінату.

Молочників, чий бізнес зазнав втрат від війни, обурює що у цей же час представники країни, яка тихо допомагає агресору, ще й заробляють в Україні.

«Тимчасова окупація спричинила призупинення роботи наших молочноконсервних комбінатів на території північних та східних областей: до цього часу не всі вони змогли відновити виробництво.

Спілка молочних підприємств України, піклуючись про умови ведення бізнесу нашими молокозаводами в складних економічних умовах, вже багато тижнів веде боротьбу за те, щоб зараз до країни не ввозили продукцію, яку вітчизняна промисловість виробляє в достатньому обсязі.

І в цей же час на полицях наших магазинів продається білоруське згущене молоко», – йдеться у повідомленні.

Sgushenka2

Як пояснили «Гречці» у Держпродспоживслужбі, на законодавчому рівні ввезення товарів з білорусі, на відміну від росії, не заборонене.

«Якщо стосовно росії маємо повну заборону відповідно до постанови Кабміну від 09 квітня 2022 №426, то Білорусь у цьому контексті не згадується. Тобто за великим рахунком лишається на етичних засадах на розсуд суб'єкта господарювання. Водночас за інформацією торговельні мережі за власною ініціативою вилучають такі товари з асортименту або ні», – каже Наталя Шевченко, речниця Держпродспоживслужби у Кіровоградській області.

Але відповідальність завжди не лише на бізнесі, а і на покупцях, адже саме вони обирають, який товар класти у свій кошик.

Білоруська згущенка у Кропивницькому

Як виявилося, знайти згущенку Рогачівського комбінату на полицях АТБ можна і у Кропивницькому.

«У нас може не досить коректно відображатися залишки, але показує 20 одиниць цільного згущеного молока Рогачів у супермаркеті на Короленка в Кропивницькому», – розповіла операторка «гарячої лінії» АТБ Олена.

Щодо того, чи буде українська торгівельна мережа й надалі закупати продукцію з Білорусі – на «гарячій лінії» відповісти не змогли.

Журналісти «Греки» намагалися зв’язатися з відділом закупівель, пресслужбою корпорації «АТБ», проте частина телефонів не обслуговується, а за рештою номерів слухавку так і не підняли. Тож «Гречка» направила письмовий запит на інформацію щодо продажу в мережі «АТБ» білоруських товарів – чекаємо відповіді.

Раніше «Гречка» пояснювала, як змінилося маркування товару на полицях супермаркетів під час воєнного стану в Україні.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама