Суспільство

На Кіровоградщині лише два пляжі готові до літнього сезону

 Автор: Валерія Жовтун. 17239

Через воєнний стан деякі громади Кіровоградщини вже повідомили про заборону пляжного відпочинку. Однак є й такі пляжі, які вже успішно пройшли перевірку – таких наразі лише два – у Гайвороні та Катеринівці.

pes na pljazhi

Про це «Гречці» розповіли у Держпродспоживслужбі в Кіровоградській області.

Купання на пляжах в умовах дії воєнного стану: що варто знати?

На підставі введеного в Україні воєнного стану більшість територіальних громад Кіровоградщини не визначали місця відпочинку. Як пояснюють у Держпродспоживслужбі області, аби запобігти скупченню людей та у зв’язку з небезпекою при відсутності укриттів в місцях масового відпочинку. В тих громадах, де таки відкриваються такі відпочинкові зони, спеціалісти Держпродспоживслужби провели моніторингові обстеження на дотримання санітарного законодавства.

В умови воєнного стану в країні в місцях відпочинку повинна бути наглядова інформація про найближче укриття та правила поведінки під час повітряної тривоги.

Де можна купатися в області?

За результатами обстежень фахівцями Держпродспоживслужби і надзвичайників області, на території Кіровоградщини визначили два місця масового відпочинку на воді, які готові до роботи влітку. Це міський пляж Гайворонської міської ради біля ресторану «Нептун» на річці Південний Буг, та пляж ТОВ «АКВАІНВЕСТАГРО» на території Катеринівської сільської ради.

Як розповіли «Гречці» у Держпродспоживслужбі регіону, ці місця відпочинку повністю підготовлені приймати відпочивальників, мають паспорт підводної частини акваторії пляжу, акт водолазного обстеження дна та акт про усунення небезпечних для купання предметів.
Пляжі розчистили від рослинності, прибрали прилеглу територію, облаштували місця для збирання сміття, є кабінки для переодягання, завозився новий пісок, провели лабораторні дослідження води з річок, ґрунту (піску).

Частково підготовлені до роботи п’ять ще п’ять пляжів: на річці Синюха у Вільшанській громаді, місце денного відпочинку «Голубе озеро» у Світловодській громаді, приватна зона відпочинку «Леон» у Маловисківській громаді, пляж «Кучери» та пляж Новоархангельської селищної ради. На ці пляжі завезли пісок, прибрали очерет, покосили траву, прибрали, відремонтували та відновили пляжне обладнання, укладають договори на обстеження дна акваторії, яка відведена для купання людей, та на вивіз сміття.

Зовсім не готовий до роботи міський пляж у Світловодській громаді – роботи з підготовки пляжу не проводились, вирішується питання з фінансування цих робіт.

«На жаль, цей пляж все одно використовується населенням для відпочинку з ризиками для власного здоров’я», – зауважила речниця Держпродспоживслужби в регіоні Наталія Шевченко.

Які порушення у місцях купання знаходять фахівці

На початку літнього сезону фахівці Держпродспоживслужби області комісійно обстежили 22 місце відпочинку на воді у Світловодській, Гайворонській, Катеринівській, Маловисківській та Новоархангельській територіальних громадах, на 20 об’єктах виявили такі порушення:

  • не проводилось водолазне обстеження дна водойми;
  • не проводились лабораторні дослідження піску та води із водоймища;
  • не завезений чистий пісок;
  • не прибирали території та не повністю очистили від сухостою та бур’янів;
  • відсутні урни, контейнерів для збору сміття;
  • незадовільний стан вбиралень;
  • відсутність зонувань територій;
  • не на всіх пляжах встановлені попереджувальні таблички «Купатися заборонено».

«Всім балансоутримувачам об’єктів для відпочинку на воді надали рекомендації з вжиття заходів для забезпечення відповідних умов роботи влітку. Жителям області радимо, обираючи місце для купання, не забувати про потенційну небезпеку відпочинку на непідготовлених пляжах», – зауважили у Держпродспоживслужбі області.

Нагадуємо, як торік «Гречка» розбиралася, де купатися у Кропивницькому.

 

Поширюйте

Коментуйте