Суспільство

В області перевірили укриття в школах та дитсадочках: які знайшли порушення (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 6158

Фахівці Держпродспоживслужби Кіровоградщини з початку червня обстежили 30 укриттів закладів освіти на випадок «повітряної тривоги», з них у 26 знайшли значні недоліки. Зауважимо, що нині в регіоні на час літа триває підготовка укриттів у школах та садочках до офлайнового відкриття у новому навчальному сезоні.

5460c4ee5f9847f4076f609166e1ebcc L

Як повідомляє Держпродспоживслужба в Кіровоградській області, зокрема фахівці перевіряли дотримання санітарних умов з попередження епідемічних ускладнень серед людей, які будуть використовувати такі укриття. Мета таких обстежень – підготовка укриттів у закладах освіти, аби навчально-виховний процес проходив безпечно.

У 26 укриттях з 30 фахівці знайшли значні недоліки, а саме:

  • відсутні системи вентиляції,
  • водопостачання,
  • каналізації, санвузли або ж не організовані умови для дотримання особистої гігієни,
  • відсутні електропостачання, зв’язок.

Санітарно-технічний стан приміщень незадовільний: на стінах та стелі відсутнє або відлущується оздоблення, на підлозі вибоїни.

4223

Вхідні дерев’яні двері потребують заміни на металеві. Укриття не забезпечені стільцями, лавами, столами, аптечками. Відсутні умови для дотримання параметрів мікроклімату. Деякі укриття захаращені сміттям і потребують розчищення.

Обстеження укриттів вже провели в Благовіщенській (16 закладів), Голованівській (4), Новоукраїнській (4), Великосеверинівській (3), Знам’янській (2), Соколівській (1) громадах.

За результатами обстежень фахівці Держпродспоживслужби надали пропозиції органам місцевого самоврядування та керівникам закладів з покращення санітарно-технічного та санітарно-гігієнічного стану укриттів.

IMG ae5d3395bd49dfa2d4510177385dcafb V

«Обстеження та підготовка укриттів для дітей, учнів і персоналу є надважливою умовою безпечного проходження навчально-виховного процесу в умовах воєнних дій на території України», – зазначають у пресслужбі відомства.

IMG 68757d6bd4036204081c9139c5926789 V

«Гречка» нагадує, що з 1 вересня діти зможуть навчатися очно лише в тих школах, де є відповідні укриття.

В області продовжують обстежувати відповідні укриття при навчальних закладах.

Натомість у Міністерстві охорони вже розповіли, що для відновлення очного навчання деяким українським школам доведеться організовувати уроки по змінах.  Про це пише «Українська правда. Життя».

При цьому яким буде навчання з 1 вересня в кожній конкретній школі вирішуватиме керівництво закладу. Зокрема, з розрахунку дітей, персоналу, наявності укриттів, які відповідають відповідним безпековим нормам.

«Гречка» раніше повідомляла, що в Кіровоградській області з 301 школи лише 41 має сховища, що відповідають нормам безпеки, а з 337 дитячих садочків лише 23 мають відповідні сховища. А також публікували перелік шкіл Кропивницького, де обладнають підвали для укриття.

 

Поширюйте

Коментуйте