Суспільство

У деяких селах Кропивницького району ввели 40-денний карантин через африканську чуму свиней (ФОТО)

. 8173

У Кропивницькому районі нині працюють над тим, аби не допустити поширення африканської чуми свиней. Для цього, зокрема, встановили 40-денний карантин.

4e64feb0c630182ccd22eafbee59cb3e L

Про це повідомляє Держпродспоживслужба в Кіровоградській області.

«Гречка» нагадує, нещодавно лабораторно підтвердили діагноз африканської чуми свиней у селі Івано-Благодатне. Це перший випадок АЧС з початку року в регіоні.

До карантинної зони захисту віднесли такі села: Івано-Благодатне, Шостаківка, Українка, Овсяниківка, Грузьке, Шевченкове, Миколаївка та Корлюгівка Кропивницького району.

Фахівці ветеринарної медицини продезінфікували місця утримання свинопоголів’я.

8 11

Трупи тварин, залишки кормів, підстилки, предмети догляду, обладнання спалили та захоронили. Місце спалювання продезінфікували.

4 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

При в’їзді в Івано-Благодатне встановили карантинний пост з попереджувальними знаками, де цілодобово чергують представники ветеринарної медицини та Нацполіції. На посту облаштували дезбарʼєр при вʼїзді-виїзді на територію села.

14 2

Наразі проводять облік свинопоголів’я в зонах захисту та спостереження. Власників свиней попереджають про заборону продажу, переміщення, вільного утримання й безконтрольного забою тварин та про відповідальність за порушення цих вимог.

Нині повідомлень про випадки захворювання чи загибелі свиней не було.

Зауважимо, АЧС небезпечна хвороба для свиней, натомість для інших тварин і людей не несе загрозу. 

«Гречка» нагадує, як уберегти свиней від чуми.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама