Суспільство

Орендував 10 вертольотів у Нацгвардії: підприємця підозрюють у перешкоджанні роботі військових

. 4561

Правоохоронці підозрюють підприємця у тому, що він взяв в оренду вертольоти у військових і навмисне не повернув, коли почалась повномасштабна війна.

sbu

Як повідомляє Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону, йому інкримінують перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, упродовж 2002-2012 років одна з військових частин Нацгвардії України надала в оренду підприємству за договорами оренди 10 вертольотів, за умови їх обов’язкового повернення у разі введення в країні воєнного стану. Підприємство здало вертольоти в суборенду: їх використовували в зонах діяльності місій ООН.

У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні в лютому 2022 року, військова частина звернулась до підприємства з вимогою повернути вертольоти. Однак, кінцевий бенефіціарний власник підприємства умисно не повернув вказане військове майно, продовжуючи отримувати прибутки від його використання. Такі дії завдали суттєвої шкоди боєздатності Нацгвардії України та інтересам оборони нашої держави.

22 червня підприємця затримали. Наразі готується клопотання до суду про обрання йому запобіжного заходу.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснюють слідчі СБУ в Кіровоградській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, людина вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама