Суспільство

Готував окупацію через охоронні фірми – нардеп України виявився російським агентом (ВІДЕО)

. 6502

В Україні викрили російську агентурну мережу, серед членів якої виявився народний депутат України Андрій Деркач. Він курував створення охоронних фірм по Україні, за допомогою яких росіни хотіли захопити території.

Andrei Derkach

Як повідомляє Служба безпеки України, Андрій Деркач працював на Генштаб Росії (ГРУ). Про це свідчив раніше затриманий Ігор Колєсніков – колишній помічник нардепа і посередник між ним і російськими спецслужбами.

За його словами, Деркача завербували у 2016 році вище керівництво ГРУ. Йому передавали по 3-4 мільйони доларів раз на два місяці для створення у регіонах України приватних охоронних фірм.

«Під час входження військ, коли буде зрозуміло, що міста здаються, ці охоронні фірми повинні були забезпечувати проходження техніки, сідати на броню з російськими прапорами, і таким чином забезпечувати мирний вхід у міста», – заявив Колєсніков.

За даними слідства, ГРУ при захопленні Києва планувало використовувати бригади спецназу, які мали зайти з території Білорусі і захопити урядовий квартал. Після окупанти хотіли зібрати віче у Верховній Раді, яке б проголосувало за створення нового уряду. Однак ці плани зруйнували українські захисники.

Ігор Колєсніков після затримання пішов на угоду зі звинуваченням. Йому у травні суд вже оголосив йому вирок за державну зраду.

Довідково: Андрій Деркач у 2012 році пройшов до Верховної Ради  від «Партії регіонів», після чого обирався нардепом ще 8 і 9 скликання як позафракційний. У вересні 2020 року Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо Деркача як російського агента. У 2021 році проти нього санкції ввела Рада нацбезпеки і оборони України.

Ще до політичної діяльності Андрій Деркач проходив службу в Ракетних військах стратегічного призначення на базі Первомайської дивізії. Зараз командний пункт цієї бази перетворено в Музей Ракетних військ стратегічного призначення, що у Голованівському районі на Кіровоградщині

Поширюйте

Коментуйте


Реклама