Суспільство

Двох ексчиновників Держгеокадастру Кіровоградщини підозрюють у земельних махінаціях

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3112

Кількох очільників Держгеокадастру в Житомирській та Кіровоградській областях періоду 2019-2021 років підозрюють у схемі розкрадання земель державної власності.

zemlja dolaru

Як повідомляють в СБУ, слідство вважає, що зловживаючи службовим становищем, експосадовці підписали низку наказів, які дозволили передати у приватну власність сільськогосподарські землі на загальну суму майже 6 млн грн.

Зокрема йдеться про 11 епізодів, коли земельні ділянки з тим самим цільовим призначенням надавалися у приватну власність одній і тій же особі по два і більше разів. Це є грубим порушенням вимог чинного законодавства і було можливим через «прогалини» у роботі «Національної кадастрової системи» та системи електронного документообігу «Докпроф».

Наразі 4 колишнім керівникам Держгеокадастру в Житомирській області та 2 колишнім керівникам Держгеокадастру в Кіровоградській області повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, що навесні 2021 року співробітники СБУ провели обшуки у 22 територіальних підрозділах Держгеокадастру, в ході яких знайшли речові докази незаконної приватизації понад 2,5 тисячі земельних ділянок. За результатом чого тоді про підозру було повідомлено 2 топ-чиновникам Держгеокадастру.

 

Поширюйте

Коментуйте