Суспільство

Патріотичний стінопис намалювали у Новоархангельську (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 2598

У Новоархангельську патріотичний мурал тепер прикрашає задній бік господарчих будівель селищної ради. Це перший масштабний патріотичний малюнок у громаді.

C5EFC96B 8241 4C44 AD7E 66E8A6ED4EDB

Як повідомляють на сайті громади, митці, які створювали мурал, намагалися передати свою любов та шану до рідної землі, виводячи фарбами жовті колосся та зелені ниви. 

Над стінописом працювали: художник з Новоархангельська Олег Дерев’янко, студентка Таврійського національного університету імені Вернадського Анастасія Перехрест, переселенка з Харкова Валерія Гамалей. 

«Хочу передати свої почуття через малюнок. Свою любов до України та рідної Новоархангельщини. Тим самим підняти настрій тим, хто постійно чує про невпинні обстріли, ракетні удари або смерть близьких людей. Я хочу, аби люди мали можливість звільнити думки хоч на хвилину, коли проходять центральною площею, і ще раз згадати про те, які ж наші українські землі красиві та могутні», – каже Олег.

9C74DB00 5A4A 46FE 851E 099B99E4B3CF

«Ми довго працювали над ескізом, адже хотіли передати не лише почуття дівчини, яка з болем вдивляється в українські ниви, а саме зобразити локальну ідентичність. Ми провели невеличке дослідження та дізналися, що на старовинних вишивках Кіровоградщини збереглася символіка ранніх землеробів, також поширеними були пишні різнобарвні рослинно-геометризовані орнаментальні мотиви з вазонами, квітами, листям, бутонами. Саме це ми перенесли на наш малюнок», – розповіла Анастасія.

«Малюючи, ми відволіклися від життєвих проблем, сирен, війни і хоч трішки допомогли селищу стати красивішим», – додала Валерія.

«Гречка» нагадує, як в рамках всеукраїнської акції з малювання муралів нові стінописи з’явилися у Світловодську та Пантаївці.

 

Поширюйте

Коментуйте