Суспільство

Суд відмовив в арешті майна VS Energy: вважає ДБР зібрало замало доказів

. 2135

Суд відмовив в арешті майна VS Energy за клопотанням слідчих Державного бюро розслідувань, після чого компанія замовила маніпулятивну рекламу.

Sud pravosuddya vurok

«VS Energy (власниця ПрАТ “Кіровоградобленерго” та ряду інших -обленерго”) не належить росіянам». З таким меседжем, а у більшості своїй навіть з таким заголовком, наприкінці минулого тижня рекламні тексти опублікували добрий десяток українських ЗМІ. Припустилась цієї помилки і «Гречка», проте за кілька годин видалила рекламу. Та за тиждень до цього інформацію про судову ухвалу, що стала основою тексту, писала «Ліга.Бізнес» – от тільки заголовок у рекламних матеріалах виявився дещо маніпулятивним.

Так про що ж йде мова у новинах. Вся справа в тому, що Державному бюро розслідувань спільно з Офісом генерального прокурора не вдалося заарештувати енергоактиви групи VS Energy. Київський апеляційний суд 16 травня виніс відповідну ухвалу, якою залишив без змін ухвалу слідчого судді вже Печерського районного суду міста Києва від 19 квітня, яка забороняла здійснювати даний арешт.

Усі замовні матеріали у заголовку, ліді чи в самому тексті містили один важливий меседж: мовляв, компанія не належить росіянам, як про те багато писали журналісти-розслідувачі, і це підтверджено судом.

От тільки це аж надто вільне трактування тексту ухвали, адже подібних висновків вона взагалі не містить. Мова там йде про те, що за версією слідства VS Energy має тісний зв’язок з впливовими росіянами з групи «Лужники»: колишнім президентом ФК «ЦСКА» Євгеном Гінером, депутатом Держдуми РФ Олександром Бабаковим та так званим «злодієм у законі» Михайлом Воєводіним.

На думку слідчих, VS Energy як власник ключового пакету акцій ряду українських обленерго могло використовувати свій вплив для підриву обороноздатності країни, а також для фінансування російської військової агресії. Оскільки наразі Україна може накласти на ці активи санкції та в подальшому націоналізувати, правоохоронці підозрюють, що VS Energy спробує переписати їх на третіх осіб, аби уникнути потенційної відповідальності. Щоб унеможливити ці дії, слідчі й звертались до суду з клопотанням про арешт майна VS Energy.

Однак як для слідчого судді Печерського районного суду міста Києва, так і для Київського апеляційного суду доказів, зібраних прокуратурою, виявилось замало для накладення арешту чи проведення спецконфіскації. Недостатність зібраних ДБР доказів, а не відсутність росіян у структурі власності групи VS Energy. Різниця суттєва.

Публікуючи ж рекламу із заголовками про буцімто судову доведеність відсутності «російського сліду», видання несвідомо зманіпулювали: подали інформацію з позиції, що вигідна саме VS Energy. Частина видань маркувало матеріал як рекламу, але, наприклад, рівненські Rivne Media, «Рівне вечірнє» таке маркування не зробили.

Павло Лісниченко

Поширюйте

Коментуйте


Реклама