Суспільство

На Кіровоградщині 16-річна дівчина врятувала з води жінку й дитину

 Автор: Ірина Требунських. 6577

У День Конституції у селі Рівне Новоукраїнського району сталася трагедія: у річці потонула 11-річна Світланка. І якби не родина, яка проїжджала повз і кинулися на допомогу, то загиблих могло бути більше.

 Kateruna Oleksievec

Із самого ранку 11-річна донька та 8-річний син вмовляли Тетяну Паскарь скупатися у річці – день був спекотним. Жінка спочатку не погоджувалася, та тут дізналася, що сусідка Ірина разом з двома доньками також йде на річку попрати доріжки. То і вирішили піти всі разом.

Поки Ірина прала речі, Тетяна разом зі свою донькою Світланою та донькою сусідки Мариною зайшли до води. Дівчатка, бавлячись, плавали до Тетяни, яка стояла по пояс у воді, і назад до берега. В цей час Ірина гукнула Тетяну – попросила сусідку допомогти з мокрими речами.

Жінка наказала дітям не плисти і відволіклася на хвильку:  в цей момент дівчатка неподалік берега підсковзнулися на мокрому камінні і почали тонути. Тетяна кинулася до них.

«Я намагалася підняти їх обох на поверхню і штовхнути до берега. Проте Марина в паніці хапала мене за шию, намагаючись видертися з води. Я однією рукою виштовхувала доньку, щоб вона могла вдихнути. Та через деякий час відчула, що Світланка вже не борсається, і я сама почала йти під воду», – розповіла Тетяна.

У цей час восьмирічний син Тетяни разом з молодшою донькою сусідки Ірини були на березі і здогадалися, що найшвидший варіант покликати на допомогу – добігти до траси, де часто проїжджають машини.

«Побачили малюків, що кричали обабіч і одразу зупинилися. Почувши, що хтось тоне, ми з дідусем кинулися з машини до річки, слідом бігли моя мама з бабусею – ми всі їхали додому з сусіднього села», – розповіла 17-річна Катерина Олексієвець.

Вона найперша добігла до річки. Каже, що в цей момент і забула про свій страх глибини – на ходу скинула футболку і забігла у воду. Їй вдалося виштовхнути Тетяну і Марину до берега, де їх витяг вже дідусь. Та Тетяна почала кричати, що там під водою Світланка і хотіла кинутися назад. В цей час підбігли інші перехожі, приїхали медики і дільничий – всі разом пірнали у пошуках маленької Світланки. Її вдалося знайти і винести на берег, її намагалися реанімувати – та врятувати дитину не вдалося.

«Я не можу передати цей біль, цю втрату, що переживає наша родина зараз. Проте я вдячна Катерині Олексієвець і її рідним – якби не вони, то скоріш за все потонули би і ми з Мариною. Вони врятували нас. Це дуже сміливі люди», – поділилася Тетяна.

На момент події Катерині було ще 16 років – своє 17-річчя вона відсвяткувала на початку липня. Подарунком на день народження привітали сміливу дівчину і родина Паскарь. У Тетяни вона так і підписана у телефоні – «Катерина рятувальниця».

 

Поширюйте

Коментуйте