Суспільство

На одного жителя Кіровоградщини припадає 30 тонн сміття

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2430

На одного жителя Кіровоградської області зараз припадає 29 668 кг накопиченого сміття. Такі цифри назвали активісти під час міжрегіональної конференції про довоєнний стан та нові перспективи управління відходами.

smittia

Володимир Бочаров-Туз з громадської організації «Флора» каже, що наразі на кожного жителя нашої області припадає 379.9 кг промислових відходів. Загалом в області налічують близько 352 030 кг відходів на один рік.

Його колега, Віталій Финенко вважає, що в країні сміттєву проблему прийнято замовчувати. Як наслідок, в одному з останніх звітів кудись зникли 80% промислових відходів, які знаходились у сховищах.

«Перевіркою стану звалищ ніхто не займається, документацію ніхто не контролює, от і малюють цифри, які хочуть», - каже екоактивіст.

Наступною проблемою є те, що промислове сміття (те, що залишається після діяльності кар`єрів, фабрик, заводів, будівництв, тощо) вивозять на полігони для побутового (того, що люди викидають в контейнери щодня).

Щоб подати скаргу потрібно написати відповідну заяву в відділку поліції.
Наступний спікер, Сергій Зелінський, доктор наук з державного управління, розповів: в Україні захороняють близько 94% сміття, а в Європі лише 4%. Це відбувається тому, що більшість відходів в нас не переробляють.

Цікаві факти:

  • Територія санкціонованих сміттєзвалищ в Україні еквівалентна території Кіпру.
  • Територія несанкціонованих сміттєзвалищ в Україні еквівалентна території Бельгії.
  • На даний момент на 1 жителя нашої області кількість накопиченого сміття дорівнює 29 668 кг.

 

 

Поширюйте

Коментуйте