Суспільство

У Кропивницькому студенти виготовили колобків з мікроорганізмами для очищення річки (ФОТО)

. 8141

Студенти Центральноукраїнського національного технічного університету виготовляли колобки з мікроорганізмами для очищення Інгулу від річкового мулу.

4 36

Про це повідомляють на сайті вишу.

Йдеться про знаряддя для очищення річкового мулу за технологією «Ефективні мікроорганізми». Коли ЕМ-колобки (міжнародна назва: EM-mud balls) «дозріють», їх використають для очищення ділянки річки Інгул в Кропивницькому.

3 64

Студенти сьогодні, 14 липня, на практичному заняттю вивчали взаємодію мікробіологічних препаратів із глинами каолінового типу. З них формуються ЕМ-колобки.

Як пояснює старший викладач кафедри загального землеробства ЦНТУ Микола Ковальов, річковий мул містить багато елементів біологічного походження: бактерії, мікроорганізми, найпростіші організми. З роками мул забруднюється тими елементами, від яких він сам очищує воду. Натомість ЕМ-колобки очищують мулові відкладення водойм.

Студенти ліпили кульки із глини з доданими ЕМ-препаратами EMRO. Протягом чотирьох-п’яти тижнів кульки дозріватимуть. Після чого колобків занурять в акваторії річки Інгул.

6 17

Довідка: Як пояснюють в університеті, система «Технологія ефективних мікроорганізмів» розроблена японським професором Теруо Хіга ще в 1988 році. Технологія дозволяє підвищувати родючості ґрунтів без застосування хімічних добрив. Технологію використовують не лише у сільському господарстві, а й – переробці комунальних та побутових відходів, в обладнанні для очищення навколишнього середовища.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама