Суспільство

Гуглити українською: в Україні всі сайти мають стати українськомовними (ВІДЕО)

. 2301

З 16 липня вступає в силу положення статті 27 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Згідно з нею сайти, інтернет-видання та інтерфейси товарів в країні мають бути українською мовою. 

Ukrainski sajtu

Як повідомляє Міністерство інформаційної політики, відтак у пошуку Google при запиті російською публікації українських медіа будуть з'являтися рідше, а російські фейки навпаки – частіше.

Згідно зі статтею 27 закону про державну мову, з 16 липня ресурси, що використовуються як інтернет-представництва зареєстрованих в Україні суб’єктів господарювання, повинні мати основну версію українською. Йдеться про веб-сайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо.

Тобто основна версія сайту, яка завантажуватиметься для користувачів в Україні за замовчуванням, має бути українською мовою.

«Також товари, на яких встановлено комп’ютерну програму – пральна машина, кавоварка чи автомобіль, повинені бути адаптовані для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс, незалежно від того, це екран чи кнопки», – зазначають у міністерстві.

Законом передбачено, що інтернет-ресурси за відсутність українськомовної версії сплатять штраф від 3400 до 7500 гривень. За повторне порушення штраф складатиме від 7500 до 11 900 грн.

Раніше мешканців Кропивницького закликали розмовляти українською.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама