Суспільство

У Кропивницькому хочуть назвати вулицю на честь Степана Бандери: кого ще вшанують?

 Автор: Анастасія Дзюбак. 14889

 

У Кропивницькому пропонують змінити ще 176 топонімів - назв вулиць, парків тощо.

 

Stepan Bandera 1

Як повідомляє пресслужба міськради топонімічна комісія затвердила Концепцію інтеграції українських маркерів у топонімічний простір громади і схвалили перелік вулиць, що підлягають перейменуванню та напрацьованих назв до них. Своїм рішенням топонімічна комісія рекомендувала Кропивницькій міській раді перейменувати 176 вулиць, які носять назви, пов’язані з державою-окупантом.

Зокрема, серед пропозицій, які виносяться на обговорення громадськості, є зміна назв вулиць Гагаріна на Степана Бандери, Велику Пермську - на проспект Європейський, Глинки — на Княгині Ольги, провулок Декабристів — на Андрія Ліпатова. Топонімічна комісія пропонує також увічнити у назвах міських вулиць і провулків імена Юрка Тютюнника, Любомира Гузара, Левка Лук’яненка, Квітки Цісик, Петра Яцика, Світлани Барабаш, Віктора Погрібного, Віталія Кривенка, Віктора Френчка, Марії Примаченко, Вінстона Черчилля та багато інших.

Загалом 176 назв топонімів винесуть на громадське обговорення, яке триватиме протягом місяця з дати оприлюднення списку на офіційному сайті Кропивницької міської ради. Оприлюднити список планують орієнтовно наступного тижня.

 

Поширюйте

Коментуйте