З 2 по 16 серпня у Кропивницькому відбувається опитування щодо зміни герба і прапора міста.
Про це повідоляє пресслужба міськради з посиланням на начальницю відділу комункацій із громадськістю Кропивницької міської ради Оксана Горбенко.
- Опитування проводиться з метою вивчення громадської думки щодо необхідності зміни символіки міста? - розповіла Оксана Горбенко.
Участь у ньому можуть взяти:
- жителі міста,
- представники інститутів громадянського суспільства,
- засоби масової інформації,
- регіональні органи державної влади та органи місцевого самоврядування,
- освітні установи різних типів та видів,
- політичні партії,
- етнічні та інші соціальні групи,
- творчі спілки,
- наукові установи,
- поліграфічні та рекламні агенції тощо, які розташовані в межах територіальної громади.
Взяти участь в обговоренні можна шляхом заповнення Google-форми на офіційному вебсайті Кропивницької міської ради у розділі «Символіка міста» за посиланням: https://kr-rada.gov.ua/simvolika_mista/, опитування на платформі E-Dem за посиланням: https://consult.e-dem.ua/polls/730.
Результати оприлюднять 19 серпня.
Що зараз на гербі і прапорі міста?
Сучасний герб і праопр Кропивницького був розроблений архітектором, членом Українського геральдичного товариства Віталієм Кривенком і затверджений у 1996 році.
На прапорі від древка згори і знизу відходять сині смуги, що при з'єднанні утворюють одну, яка йде вздовж довжини прапора посередині. Верхня і нижня половини — жовті, трикутник — малиновий; на трикутнику — жовтий вензель святої Єлизавети.
Малий герб Кропивницького зображається як заокруглений щит, вписаний у срібний декоративний картуш і увінчаний золотою міською короною у вигляді частини фортечної вежі з трьома зубцями. Щит розділений обернутим вилоподібним синім хрестом на три частини — перша і друга золоті, третя — червона. На хресті — золоте шестикутне укріплення, на якому — червоний вензель Святої Єлизавети.
Великий герб Кропивницького складається з малого герба міста зі щитотримачами обабіч — срібними лелеками з червоними дзьобами та лапами. Під щитом — золоте колосся та декоративна гілка, обвиті синьою стрічкою з девізом «З МИРОМ І ДОБРОМ», виконаним золотом.
Нагадаємо, раніше відбулось обговорення зміни назв низки вулиць, які мали проросійські наративи.
- Неформальна освіта, розвиток та коворкінг: у Кропивницькому переселенці створили новий арт-простір
- Громада з Кіровоградщини отримала для переселенців гумдопомогу від Польщі
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте