Суспільство

Неформальна освіта, розвиток та коворкінг: у Кропивницькому переселенці створили новий арт-простір

 Автор: Таміла Делюрман. 5213

 У Кропивницькому відкрився новий коворкінг-простір "Goglе87", в якому реалізовуються одразу кілька проєктів. Організатори простору переселенці зі Слов'янська та Сєвєродонецька, які релокували свою справу до нашого міста.

 

297266785 5257165664360687 4230154601959379655 n

Про появу нового коворкінг-простору на своїй сторінці у Фейсбук розповіла громадська діячка Вікторія Талашкевич.

За її словами, це цікавий соціально-культурний простір для мешканців Кропивницького та людей, котрі переїхали до міста нещодавно.

Організатори проєкту переконані, що цей сучасний коворкінг зламає стереотипи про сірі робочі будні. Тут можна буде комфортно працювати, навчатися, ділитися власними досягненнями, відпочивати та знаходити однодумців.
Також молоді люди, підприємці, громадські діячі зможуть безкоштовно користуватися оргтехнікою, проводити зустрічі та робочі обговорення в затишному просторі "Goglе87".

Про саму ідею створення "Гречці" розповів один із засновників проєкту, очільник громадської організації "Слов'янський культурний центр "Задзеркалля"" Олександр Кашлаков.

За його словами, цьогоріч організації "Слов'янський культурний центр "Задзеркалля"" вже 20 років. Це організація, яка займається культурними проєктами, проєктами розвитку молоді, громадських ініціатив, екології. Протягом існування організації неодноразово змінювалися ініціативні групи, а відповідно розширювалися і сфери роботи.

"У Слов'янську ми використовували майданчики, які надавала комунальна власність. Там ми створили арт-простір "HappyHub" - це був прихисток, в якому працювали всі разом. Нашими партнерам були тоді, і зараз ми з ними продовжуємо співпрацювати, Сєвєродонецька молодіжна рада, наразі це платформа ініціатив "СМР". В них був громадський майданчик "ХочуБуду". Ми партнерували, їздили один до одного в гості зі своїми заходами. Тому коли зараз Сєвєродонецьк знаходиться в окупації, а ми в релокації, то зібралися нашими командами і вирішили, що деякі проєкти ми можемо продовжити в Кропивницькому, - зазначив пан Олександр.

Таким чином виникла й ідея створити локацію у Кропивницькому. Приміщення обирали з погляду на філософію організації - філософія відкритого простору, коворкінгу, доступності.

"Ми запартнерували із засновниками кропивницької ІТ-школи "АЗЕРС". Анатолій і Наталія поділилися з нами своїм простором. Але дуже швидко ми заполонили весь вільний простір, тому ми дійшли згоди, що ІТ-школа стає частиною нашого проєкту і ми стаємо однією командою"

Відтак наразі організація вже може презентувати 5 напрямків роботи:

  • Коворкінг
  • Молодіжний центр "ВільноХаб"(простір молодіжних ініціатив)
  • ІТ-школа "АЗЕРС"
  • Академія можливостей (заходи з неформальної освіти)
  • Штаб-квартира "Задзеркалля".
  • Працює центр вже із липня.

"Молодь до нас вже заходить.Тут працює коворкінг, працюють вечірні модеровані ігротеки європейського типу, працює велитенська еко-ігротека настільних ігор та багато іншого."

Молодіжний центр "ВільноХаб" найближчим часом буде пропонувати 15 заходів для молоді від 10 до 35 років. Заходи спрямовані на підвищення компетенції, життєвої стійкості, спроможності супротиву викликам часу і воєнного стану.

В "Академії можливостей" щотижня буде 4 заходи, адресовані для ВПО та місцевих жителів в різних сферах діяльності. Це будуть й інтеграційні заходи, заходи неформальної освіти, компетенції, персональний розвиток і обов'язково психологічна підтримка.

Всіх запрошують не проходити повз, а обов'язково відвідати організацію.

Впродовж найближчого тижня планують створити сторінки проєктів у соцмережах, де можна буде ознайомитися із їхньою діяльністю та запланованими заходами. А поки що про всі заходи можна дізнатися безпосередньо у коворкінг-просторі за адресою вул. Гоголя, 87.

Щодо безпеки під час повітряних тривог, то за словами Олександра Кашлакова, є домовленості з 3 типами укриттів, які знаходяться поруч. Всіх відвідувачів проводить до укриття адміністратор. На час тривоги заходи обов'язково перериваються. Впродовж всієї тривоги заходи на паузі, якщо ж тривога триває понад годину, то захід переноситься взагалі на інший час.

 

Фото зі сторінки Вікторії Талашкевич у Фейсбук.

 

Поширюйте

Коментуйте