Суспільство

На Кіровоградщині понад 3,5 тисячі учасників бойових дій достроково вийшли на пенсію

. 1920

На Кіровоградщині 3 600 осіб достроково вийшли на пенсію як учасники бойових дій. Така можливість передбачена законодавством України та має перелік обов'язкових норм при розрахуванні пенсії.

pensia

Як пояснили в управлінні Пенсійного фонду в Кіровоградській області, згідно із законодавством, учасники бойових дій мають право на достроковий вихід на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Розмір пенсії для учасників бойових дій розраховується для кожного пенсіонера індивідуально і залежить від тривалості страхового стажу, величини заробітної плати, часу виходу на пенсію, права на надбавки та підвищення до пенсії.

Крім того, для учасників бойових дій передбачено обов'язкове підвищення до пенсії у розмірі 25 % від розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність. На сьогодні, воно становить 506,75 грн.

Також постановою Кабміну визначено мінімальну пенсійну виплату для учасників бойових дій на рівні 210 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, мінімальна пенсійна виплата з 1 липня  цього року складає 4257,00 грн.

Якщо зміниться розмір прожиткового мінімум, то пенсії будуть перераховані.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама