Лист “кіровоградського” Митрополита до московського Кіріла: правда чи фейк?

13:51, 16 Серпня, 2022

У мережі з’явилася інформація, що Митрополит УПЦ МП в Кіровоградській області Іоасаф (Губень) вітав московського Патріарха Кіріла із днем ангела і повторював пропагандистські фрази про «один народ», а також про «Святу русь». У Кіровоградські Єпархії УПЦ інформацію назвали фейком. В управлінні СБУ області теж прокоментували відповідну ситуацію.

На сайті “Духовний фронт України” з’явилася інформація, що Митрополит УПЦ МП в “Кіровограді” Іоасаф (Губень) вітав московського патріарха Кіріла із днем ангела і повторював пропагандистські фрази про «один народ», а також про «Святу русь». Зазначається, що про Україну, українців і війну рф проти України, злочини режиму Путіна і причетність до них Гундяєва – жодного слова у листі Іоасафа не було. Замість цього похвала Кірілу і надія на «виконання трудів на благо» РПЦ.

Лист написаний від 22 травня 2022 року. При чому, згідно інформації, поданій у статті, відповідь Митрополит Іоасаф від Кіріла теж отримав. Фото обох листів теж оприлюднили.

photo 5463180752947625080 y

photo 5463180752947625079 y

 У телефонному спілкуванні з журналісткою “Гречки” представник пресслужби Кіровоградської єпархії УПЦ Протодиякон Іоанн Ганчин лише  назвав інформацію про лист черговим фейком та пообіцяв надати офіційний коментар. Протягом півтори доби редакція коментар так і не отримала, не дивлячись на кілька нагадувань про запит. Залишаємо Кіровоградській єпархії право на публікацію офіційного розширеного коментаря на сторінка нашого сайту, коли вони зможуть його надати.

Крім того, “Гречка” отримала коментар від пресслужби управління СБУ в Кіровоградській області, стосовно оцінки законності ймовірної “переписки” Митрополита з Патріархом з країни-агресора, яка наразі веде війну в Україні.

“СБУ постійно відслідковує та здійснює аналіз провокативних матеріалів, що поширюються в соцмережах. Дії та вислови вказаної духовної особи на даний час не містять ознак держзради  або колабораціонізму, оскільки викладені у приватній переписці та не пропагувались відкрито. Тому в даному випадку СБУ не може реагувати відповідно до норм КПК України, а оцінку моральності діям особи має дати суспільство”, – прокоментували у службі безпеки.

Водночас у СБУ наголосили, що їхні служби постійно перевіряють та вивчають зв’язки місцевих громадсько-політичних діячів з представниками рф.

Нагадаємо, у травні цього року мешканці п’яти сіл у Новоукраїнському районі виступили за перехід місцевого храму до Православної церкви України ешканці п’яти сіл у Новоукраїнському районі виступили за перехід місцевого храму до Православної церкви України і відмову від московського патріархату. Священник у відповідь викликав поліцію.

Крім того, Аджамська релігійна громада у травні 2022 року перейшла від московського патріархату до Православної церкви України. Проте коли віряни потрапили до Свято-Покровської церкви, то недорахувалися ікон, дзвонів та іншого майна. Кіровоградська єпархія московського патріархату у свою чергу звинуватила вірян у «рейдерстві» храму.

Також, у травні 2022 року керівник Кіровоградської єпархії УПЦ Московського патріархату митрополит Іоасаф на сайті єпархії опублікував звернення до Кіровоградської ОВА та правоохоронних органів щодо  «утисків» з боку сільських рад Аджамки та Перегонівки, які всього лише закликали священників МП розірвати зв’язки із Росією.

Фото 1: Релігія в Україні

Фото листів: “Духовний фронт України”

 

Останні новини по темі
Як навчатимуться школярі у Кропивницькому
shkola copy
40149 1200x800 2
У Кропивницькому встановлять 400 вказівників до укриттів
Читайте також

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024