Суспільство

Збереження екології і допомога ЗСУ: у Кропивницькому запрацює благодійна барахолка

 Автор: Таміла Делюрман. 4413

У Кропивницькому стартує благодійний екопроєкт Reuse-Барахолка "Допомога ЗСУ - Бережливе ставлення до ресурсів планети". Він допоможе позбутися зайвих речей, зберегти екологію та допомогти захисникам на війні.

Depositphotos 360900444 S

Засновниця проєкту кропивницька екоактивістка Евгенія Ткаченко розповіла "Гречці" як виникла така ідея та скільки всього корисного із того може отриматися.

"Я дуже довго думала як поєднати свою любов до речей і мій екоаактивізм. Потім помітила, що багато часу витрачаю на пошуки цікавинок під час розпродажів у інших ініціатив, які в основному або національні, або київські. Я довго корила себе за свою любов до гарних речей, а також за те, що є речі з яких морально виростаю і вони мені більше не потрібні - бо це ж не екологічно", - розповідає Євгенія.

Надихаючим проєктом став для дівчини фонд "Хочу кота", який направлений на збереження життя котів. Вони працюють таким чином, що люди могли присилати прикраси або книжки, з чого потім робили аукціони для розпродажів. Всі виручені гроші направляли на допомогу котам.

"Я подумала "Стоп! Це ж класний приклад! Я на цьому витрачаю свій час, інші люди - свій час, аби перебити мої ставки! Так я ж можу зробити щось подібне у Кіровоградській області і безпосередньо в Кропивницькому." Вирішила написати про це, можливо, людям відгукнеться. Якщо так - то почати робити це з очного заходу."

Активіста написала про свої наміри створити таку барахолку у Кропивницькому на своїй сторінці у соцмережі. У відповідь отримала чимало схвальних коментів та бажаючих долучитися до ініціативи.

Було вирішено найперше організувати очну зустріч у Кропивницькому, а потім вже створити сторінку у соцмережі для продовження справи в режимі онлайн із залученням аудиторії з усієї країни.

"Сам момент такої барахолки дуже важливий з точки зору екології. Я розумію, що зараз війна, але коли вона закінчиться, кліматичні проблеми нікуди не подінуться. Проблема того, що ми використовуємо природніх ресурсів за рік більше, ніж вони за рік відновлюються - теж буде актуальною. Все це буде породжувати все більше кліматичних змін і таким чином, все, що ми можемо зробити самі - дотримуватися базових побутових екозвичок і при цьому не купувати зайвого".

Євгенія зазначає, що якщо подивитися у відсоткову співвідношенні, то близько 10% вуглецевих викидів відбуваються у процесі створення нових речей.

"В моєму екосвітобаченні - винести річ, яка абсолютно робоча, на смітник, бо ти нею не користуєшся, - це такий собі екологічний злочин. Тому, аби в людей було менше причин здійснювати такі "злочини" і вони могли більше дізнатися про поняття екосвідомості, я вирішила, що така екобарахолка може бути класним кейсом. Так ми зможемо звільняти свої приміщення від непотрібних нам речей, думатимемо про зменшення викидів вуглецю у виробництві й одночасно зможемо допомагати ЗСУ продовжувати винищувати ворога на нашій землі."

Перша очна барахолка відбудеться вже 20 серпня о 14:00 у просторі "МИР 2.0". А вже 22 серпня запустять акаунт у соцмережі. "Гречка" повідомить про його створення додатковим анонсом.

Для того аби взяти участь в очній барахолці необхідно речі принести до приміщення простору "МИР 2.0"  20 серпня, бажано до 14:00. Проте, якщо не встигли, то можна прийти і безпосередньо вже на розпродаж із 14:00 зі своїми речами.

Що можна приносити:

  • книжки;
  • прикраси (брошки, сережки, кільця тощо);
  • аксесуари (капелюхи, ремені, платки тощо);
  • посуд;
  • декор для будинку (свічки, рамки, картини тощо);
  • одяг, взуття, сумки в ідеальному стані;
  • робоча сучасна техніка;
  • меблі;
  • інше за погодженням (присилайте фото).

Головна умова - ідеальний стан речей.

"Речі повинні бути в ідеальному стані. Тобто, ви хочете від них позбутися не тому, що вони неробочі, чи порвані, чи потерті, а виключно, тому що ви цим не користуєтеся, вони морально застарілі, або вони вже вам не по смаку, чи ж просто ви виросли з них. Якщо це посуд, то без тріщин і подряпин, якщо це одяг, то цілий, не вицвівший і випраний, і так далі".

Для тих, хто захоче взяти участь вже в онлайн-розпродажах, то варто писати у приватні повідомлення Євгенії Ткаченко, або ж на сторінку "Ти ж активіст", де відбуватиметься домовленість про розміщення та передачу речей.

Зазначимо, власник речей не отримуватиме за неї гроші від продажу. Проєкт виключно благодійний і всі зібрані кошти будуть перераховані на потреби ЗСУ за посередництва "Krop:hub Кропивницький".

"Ваша річ, яка просто покривалась пилом вдома - може когось неймовірно порадувати і бути вашим внеском для перемоги України і збереження ресурсів планети", - акцентувала екоактивістка.

 

Поширюйте

Коментуйте