Суспільство

"Рашизм", "рускій мір" та "СРСР - імперія": як змінили навчальну програму для українських школярів

 Автор: Таміла Делюрман. 1830

 

Міністерство освіти і науки посилило патріотичну складову у шкільних програмах, за якими навчатимуться українські учні.

 

Depositphotos 211591586 S

Зокрема, серед інших, зміни внесли до програми предмета «Захист України», «Основи здоров’я», шкільної програми з основ правознавства, географії та історії, повідомляють в телеграм-каналі "Освітній простір Кіровоградщини".

У змісті навчальної програми предмета «Захист України» додали інформацію про сучасну російсько-українську війну та Героїв цієї війни, про досвід ведення бойових дій. Також переглянули та доповнили теми розділів з вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту.

У програмі предмета «Основи здоров’я» розширили зміст першого розділу «Безпека і здоров’я людини», який вивчається на початку навчального року в кожному класі. Також додано питання, що пов’язані з ризиками воєнного часу, зокрема: сигнали оповіщення населення, дії під час повітряної тривоги, обстрілу тощо, надійне і ненадійне укриття, протимінний захист та поводження з вибухонебезпечними і незнайомими предметами, надання домедичної допомоги та психологічної самодопомоги тощо.

Зміст програми з основ правознавства, громадянської освіти розширили вивченням питань, пов’язаних з правами людини, з російсько-українською війною та доповнили інформацією щодо Міжнародного гуманітарного права.

У програмі з географії переглянули обсяг навчального часу на вивчення країн у світлі сучасної російсько-української війни. Також у зміст теми «Країни Азії» додали інформацію про Республіку Корея, її місце у сучасній політичній карті світу, модель економіки, міжнародні зв’язки України з Республікою Корея.

У шкільні навчальні програми з історії відтепер будуть включені поняття «русскій мір» і «рашизм».

Зокрема, у програмах з історії оновили перелік термінів і понять, як-от: «присвоєння суверенітету» (у значенні привласнення, захоплення суверенітету УСРР союзним центром), «русскій мір», «рашизм».

Замість вислову «політика русифікації» застосовано вислів «політика російщення», який точніше відбиває сутність явища і процесу.

Також уточнено контекст застосування поняття «колабораціонізм».

У МОН зазначають, що запропоновані доповнення мають на меті увиразнити наскрізні лінії з минулого, які дають змогу пояснити сучасні події.

В оновлених програмах пропонується погляд на СРСР як на державу імперського типу.

Також програми орієнтуватимуть учнів на вивчення не тільки інструментів насильства, якого в ХХ столітті зазнавали українці, а й опору йому. Частина змін у навчальних програмах спрямована на розширення просторових контекстів української історії, створення додаткових можливостей для аналогій і порівнянь.

Суттєві зміни пропонуються в частині найновішої історії, насамперед подій, пов’язаних зі збройною агресією російської федерації проти України.

Окрім того, передбачено повний розгляд російсько-української війни, що розпочалася в 2014 році. Наголошується на геноцидних діях політичного керівництва і російського війська щодо українців, національному опорі проти агресії російської федерації та міжнародній підтримці України.

Нагадаємо, у міськраді розповіли як навчатимуться школярі у Кропивницькому

 

Поширюйте

Коментуйте