Суспільство

Сміттєві контейнери в приватному секторі: як домовитись з «Екостайлом» про нову систему вивозу відходів

. 3153

 

У Кропивницькому на одній із вулиць приватного сектору чоловік зумів організувати контейнерну систему збору сміття. У ТОВ "Екостайл" пояснили, чи можуть інші бажаючі слідувати його прикладу та як це зробити.

 

Depositphotos 24800131 S

Кропивничанин Юрій Вовкотруб, вирішив придбати собі контейнер для сміття, оскільки йому не подобався існуючий варіант збору побутових відходів у приватному секторі.

Зазначимо у приватному секторі ТОВ "Екостайл" збирає сміття раз в тиждень на вулицях за вказаними точками під певними дворами будинків. Сміття жителі повинні виносити в пакетах, торбах чи мішках.

"Набридло кожної неділі просинатись о сьомій, щоб віднести сміття на точку збору машиною. А якщо нести з вечора, то вранці все роздерте котами і собаками. Та і свої мішки потрібно тримати в домі, бо сусідські коти навіть підвішені на паркані дістають і рвуть", - зазначив чоловік у своєму дописі на фейсбук-сторінці.

Юрій звернувся до компанії "Екостайл", аби повідомити про свої плани, щодо придбання контейнера та попросити в них забирати сміття з нього.

"Ми з контейнерів у приватному секторі не збираємо - тільки мінімальний об'єм на кубічний метр, щоб машина його сама підіймала. Вони то тріснуть, то зламаються, а потім до нас претензії - тож ми їх не будемо обслуговувати", - відповіли чоловікові на підприємстві.

Проте кропивничанин не зупинився і запропонував це обговорити, пошукати варіанти як зробити це можливим.

"Ми зустрілися в офісі Екостайлу з керівництвом і знайшовся таки вихід. Якщо на вулиці знаходиться достатньо бажаючих для контейнерної схеми, то представники Екостайлу проводять опитування, перезаключають договір і вперед!", - зазначив Юрій.

Проте зауважив, що є деякі особливості: контейнер за свій рахунок, договір на більший контейнер (але вивозиться і менший, як у нього), трішки дорожче, сплата наперед.

"Гречці" чоловік розповів, що наразі вартість обслуговування його контейнера складає 160 гривень і розраховується компанією відповідно до об'єму відходів, які вміщують такіі контейнери.

"Та я вважаю, що контейнерчики - це зручніше, красивіше і більш захищено від сміття по вулицям", - наголосив кропивничанин.

296520221 8530981136927705 9156084641404584378 n

Відповідний приклад та можливості для інших містян вчинити аналогічно "Гречці" прокоментували у ТОВ "Екостайл".

«Приватний сектор ми обслуговуємо за подворовою схемою збору відходів. Для цього офіційно визначено і затверджено міською радою чіткі локації, куди люди виносять сміття. На цій основі розраховується тариф та графік вивезення. Будь-які зміни схеми вивезення - це глобальна логістична перебудова маршрутів і додаткові витрати, які не передбачені тарифом. Проте, якщо мешканці окремої вулиці приймуть абсолютно колегіальне рішення придбати власні контейнери і заключити договір індивідуального вивезення, компанія підтримає таку ініціативу», - прокоментувала директор ТОВ «Екостайл» Олена Домбровська.

Крім того, у підприємстві зауважили, що приклад Юрія Вовкотруба - перший у Кропивницькому, і це поки такий експеремент для компанії, яка пішла назустріч мешканцям.  Наразі так обслуговують вже 5 абонентів. Надалі, якщо цей експеремент буде вдалий, то вони будуть думати як перевести це в офіційний варіант співпраці з жителями приватних секторів.

Нагадаємо, у Помічній, що на Кіровоградщині, власникам приватних будинків пропонують безкоштовно отримати контейнери для сміття.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама