Суспільство

Відомого архітектора Кіровоградщини посмертно удостоїли обласною відзнакою

. 1107

Президія обласної ради одноголосно підтримала рішення про удостоєння (посмертно) відомого архітектора і геральдиста відзнакою «Честь і слава Кіровоградщини», повідомили в пресслужбі облради.

0c615820 d0b1 4406 a724 0782e67f0acc

«За вагомий особистий внесок у створення матеріальних, культурних і духовних цінностей, значні досягнення у галузі архітектури і геральдики та з нагоди Дня Незалежності України», - йдеться у рішенні.

«За» проголосували 16 членів президії.

Голова обласної ради Сергій Шульга зазначив, що Віталій Кривенко гідний найвищої нагороди області.

Зокрема підкреслив, що той був патріотом, який щиро любив рідний обласний центр і все своє життя в архітектурному сенсі прагнув зробити його кращим, комфортнішим і привабливішим.

13 серпня Віталію Кривенку виповнилося б 85 років. Не стало його 24 травня 2020 року.

Зазначимо, Віталій Кривенко – Заслужений архітектор України, член Національної спілки архітекторів України та ради Українського геральдичного товариства, голова Кіровоградського обласного відділення Українського геральдичного товариства, головний архітектор обласного центру у 1976-1987 роках.

Він був автором проєктів споруд музеїв Кропивницького, Осмьоркіна, пам'ятників Хмельницькому, Роберту і Томасу Ельворті, Ангелу-Хранителю на Соборній площі, меморіального комплексу на Фортечних валах, реконструкції головпоштамту у Кропивницькому та інших.

Крім цього, Віталій Кривенко був співавтором створення символіки області та автором гербів і прапорів міст і районів Кіровоградщини.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама