Суспільство

Чому поблизу нового муралу у Кропивницькому спиляли три верби? (ФОТО)

. 5046

Наприкінці липня у Кропивницькому на набережній біля будівлі обласної податкової інспекції спиляли дві верби – у міській комісії переконують, що дерева були начебто аварійні. Та напередодні відкриття нового муралу «Україна – це свобода» у цьому ж сквері спиляли ще одну вербу.

Mural u skveri Chornobyl

Як  повідомила екоактивістка Надія Паливода, 26 липня на набережній біля будівлі обласного управління податкової місцеве колективне підприємство «Єлізавета» спиляло дві верби. Одна з них мала два стовбури, які росли з одного коріння.

«Одна була точно з дуплами, в яких навіть оси завелися. Проте при основі зрізи були чисті», – написала вона у фейсбуці і опублікувала фотографію двох свіжих пнів.

Spulyani verbb u skveri Chornobyl

 Фото Надії Паливоди

Екоактивістка зазначила, що, можливо, дерева спиляли, щоб вони не закривали підніжжя муралу, яке згодом створили на будівлі податкової.

У міській раді на запитання «Гречки» зазначили, що мають акти про аварійний стан цих дерев. Йдеться про акт обстеження зелених насаджень у сквері «Чорнобиль», складений комісією 25 липня. У ньому йдеться про дві верби, березу і ялину. Якісний стан дерев комісія визнала незадовільним.

«Дерева знаходяться у незадовільному стані, сухі, напівсухі та трухляві, дупла, розколи та вражені стовбури несуть загрозу пішоходам, підлягають видаленню», – йдеться у висновку комісії.

act spulyani dereva1

act spulyani dereva2

Проте 17 серпня містяни повідомили «Гречці», що у сквері «Чорнобиль» неподалік пам’ятника спиляли ще одну вербу, а 18 серпня вже викорчували пень, що від неї лишився.

Spulyana verba u skveri Chornobyl

Наразі «Гречка» направила офіційний запит до міської ради щодо верби, яка росла навпроти муралу і яку спиляли напередодні його відкриття.

Раніше «Гречка» розповідала, як переселенець з Харкова Олександр Брітцев створив у Кропивницькому 27-метровий мурал «Україна – це свобода»

Поширюйте

Коментуйте


Реклама