Суспільство

Інклюзивна освіта: у Кропивницькому протестували проти звільнення асистентів вчителів (ФОТО)

 Автор: Таміла Делюрман. 2080

 

У Кропивницькому батьки школярів та вчителі звернулися до міськради за роз'ясненням, чому вирішено звільняти асистентів вчителів, які забезпечують інклюзивність освітнього процесу.

 

3f51acc0 53b6 4587 84a8 8f177bc2b9a4

Як пояснила Ольга Топор, чий син Тарас навчається у 9 класі і чотири з яких у супроводі асистента вчителя, цьогоріч у цій послузі їм відмовили.

До міськради прийшли батьки інших школярів, а також власне асистенти вчителів. Вони розповіли, що контракти про роботу асистентів вчителів закінчуються 31 серпня, проте в декількох школах міста їх вирішили не продовжувати. Одним з аргументів, який озвучили директори шкіл - це перехід на дистанційну форму навчання.

"Нам сказали, що асистент не потрібен начебто через те, що більшість класу перейдуть на дистанційне навчання. Проте під час карантину ми дистанційно навчалися разом з асистенткою, яка адаптує навчальний матеріал під освітні потреби дитини", - пояснила Ольга Топор.

357e193d 7fcf 4fd9 a724 71cb1b51df34

Ольга Топор

Асистентка вчителя Алла Черниш розповіла, що їй відмовили продовжувати строковий договір.

"Я з дітьми вже декілька років працюю. Їм важко буде адаптуватися до нового асистента, вже не кажучи про те, щоб навчатися самостійно без відповідного супроводу. Масові звільнення асистентів - це порушення прав дітей на освіту", - додала Алла Черниш.

Поспілкуватися з батьками і асистентами вчителів вийшла начальниця управління освіти міста Лариса Костенко.

"Комісія тільки відбулася, ми будемо тільки підбирати асистентів, тож ніякого рішення про звільнення ще не може бути", - відповіла вона.

Очільниця управління додала, що наразі ще йде робота щодо формування окремих дистанційних інклюзивних класів.

1438dab8 a213 46b4 8d2c 7ac19ecb971b

 

Поширюйте

Коментуйте