Суспільство

Кіровоградщина може стати прихистком для жителів Харківщини

 Автор: Таміла Делюрман. 1146

На Харківщині працють над планом організації евакуації населення у кількох громадах. Кіровоградщина у списку областей, яка прийматиме вимушених переселенців.

evakuacijnuj poizd3

Про це у марафоні "Єдині новини" розповів голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

За його словами, в разі необхідності обов'язкової евакуації, вона стосуватиметься жителів Богодухівського району, Золочівської громади, Дергачівської громади, Чугуївського району і самого міста Чугуїв.

"Це ті території, які можуть потрапити під ворожий вогонь, або ж там безпосередньо можуть відбуватися бойові дії, або є ризик окупації тих чи інших населених пунктів. Також, якщо мова йтиме про зиму, то через пошкоджена критичну інфраструктуру тепло може не подаватися до помешкань деяких населених пунктів", - прокоментував Олег Синєгубов.

Посадовець зазначає, що відповідно область повинна бути готова до евакуації населення. Тому зараз вже планово триває підготовка до таких заходів.

Крім того, він зауважив, що із підконтрольних Україні територій у Харківській області немає підстав евакуювати населення.

Наразі з'ясовується, хто зможе виїжджати власним автотранспортом, кого потрібно евакуювати автобусами, кому потрібен спецтранспорт через інвалідність, чи інші причини.

Як повідомив Синєгубов, якщо буде ухвалено рішення про евакуацію, то людей перемістять до інших областей – це Полтавська, Рівненська, Черкаська, Кіровоградська області та інші. Там триматимуть резервні місця.

Зазначимо, у Кіровоградській ОВА повідомили, що із Донеччини за час обов’язкової евакуації наша область прихистила вже понад 2 100 осіб, з них більше півтисячі дітей.

Перший евакуаційний рейс з Донеччини прибув до Кропивницького 2 серпня. Евакуйовані розповіли «Гречці», яким чином вдалося виїхати та що їм довелося покинути у рідних містах і селах.

Фото умовне і архіву "Гречки"

Поширюйте

Коментуйте