Суспільство

Відмивання грошей та російський власник: агропідприємство з Кропивницького потрапило під слідство

. 9252

Агропідприємство з Кропивницького запідозрили у відмиванні грошей на користь росіянина і арештували його майно вартістю майже п'ять мільярдів гривень.

Depositphotos 239616520 S

Як повідомили в прокуратурі справу відкрили за статтею 209 частиною 2. Мова про володіння майном одержане злочинним шляхом у великих розмірах.

Як йдеться в ухвалі Ленінського суду у серпні слідчий клопотав про передання речових доказів Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Так, за даними слідства у Кропивницькому за адресою вулиця Калинова, 34 зареєстровано три підприємства:

  • ТОВ «Спільне українсько-російське підприємство «Торгівельно-виробнича група Аватар»,
  • ТОВ «Спільне українсько-російське підприємство Алтай»,
  • ТОВ «Спільне українсько-російське підприємство Кристал».

Одним із засновників цих товариств є Борис Абрамович Маламуд. Крім того, останній є директором та засновником ПП «Спільне українсько-російське підприємство «Оріон груп».

"Посадові особи та засновники вказаних товариств, які є громадянами РФ за попередньою змовою шляхом ухилення від сплати податків та внесення недостовірних даних до фінансової та податкової звітності виводять незаконно отримані кошти до російської федерації", - заявили слідчі про свою підозру в суді.

При цьому кінцевим бенефіціарними власником ТОВ «Спільне українсько-російське підприємство Кристал» є громадянин російської федерації , якому належить 50% статутного капіталу.

За даними сервісу Youcontrol співзасновниками підприємства є Леон Вільгельмович Жоржиані, який прописаний у Москві, та двоє кропивничан - Володимир Одександрович Капінус та Борис Адбрамович Маламуд.

Розмір внеску до статутного фонду підприємства росіянина становить 4 600 001 000 гривень.

Через ризик продажу майна засновником слідчі попросили, а суд підтримав, арешт на корпоративні права вказаного товариства заборонивши державним реєстраторам здійснювати державну реєстрацію будь-яких змін до установчих документів, а також проведення будь-яких інших реєстраційних дій щодо ТОВ.

Арештоване майно передали в Агенство розшуку та менеджменту активів.

Нагадаємо, раніше "Гречка" писала про підприємства області, які мають російський слід.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама