Суспільство

Понад 300 тисяч збитків: у Світловодську судитимуть директора комунального підприємства

. 1106

У Світловодську, що на Кіровоградщині, директора комунального підприємства "Комбінат комунальних послуг" судитимуть за неналежне виконання службових обов’язків. Його підозрюють в тому, що підписав акти виконаних робіт підрядником на Світловодському сміттєзвалищі, в яких об'єм виконаних робіт не відповідає фактичному, хоча оплачено роботу по тих, значно більших, об'ємах, які вказані в акті.

 

Sud pravosuddya vurok

Згідно інформації на сайті Єдиного державного реєстру досудових рішень, підозрюваний також є депутатом Світловодської міськради від політичної партії "Європейська солідарність". Крім того, він ще очолює дочірнє підприємство «Завод екоенергія» ТОВ «Полвакс Україна».

У даних аналітичної системи "YouControl" вказано, що керівником вище згаданого дочірнього підприємства є Роман Шумейко. Відтак, можемо говорити, що саме ця особа підозрюється у справі про службову недбалість.

Що ж до самої справи, то у квітні 2021 року "Комбінат комунальних послуг" уклав договір із підрядником на виконання робіт по обвалуванню, переміщенню та ущільненню твердих побутових відходів та прокладання під’їзних доріг на території Світловодського сміттєзвалища. У договорі вказана сума за послуги підрядника становить 474 тисячі 352 гривні.

Проте в ході слідства встановили, що фактично підприємство-підрядник виконало роботи на 151 тисячу 152 гривні.

Для прикладу, в акті виконаних робіт вказано вид роботи "Перевезення ґрунту до 1 км" в обсязі 7847 т, фактично виконано 2134 т; "Розробка ґрунту в траншеях та котлованах з навантаженням на автомобілі-самоскиди" в акті вказано 42,5 (100 м), фактично виконано 11,56 (100 м.) і так далі.

Всі ці акти із неправдивими даними Роман Шумейко підписав, а підприємство підрядник отримало оплату, визначену договором із вказаними в актах об'ємами робіт.

Всього ж вартість фактично не виконаних робіт складає 323 200 гривень без ПДВ.

Як повідомили у пресслужбі прокуратури, досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний неналежно виконав свої обов’язки і погодив офіційні документи підрядника з неправдивими відомостями щодо обсягів виконаних робіт.

Як наслідок підряднику безпідставно перерахували понад 300 тисяч гривень бюджетних коштів за фактично не виконанні роботи.

Розмір збитків підтверджено висновком експертизи.

Досудове розслідування завершили, керівнику комунального підприємства інкримінують ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість). Подальшу долю обвинуваченого вирішуватиме суд.

Зазначимо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама