Чому мерзнуть студенти кіровоградського технічного університету?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1168

Поки в одному університеті страждають від холоду через порив аварійних теплотрас, в іншому мерзнуть навіть при ввімкненому опаленні. Студенти КНТУ жаліються на холодні аудиторії, в яких змушені вчитися. Говорять, що в університету немає грошей платити за опалення, тому навіть сесію скорочену проведуть.

«Холодно в усіх аудиторіях, тепліше лише в тих, де ставлять каміни чи дуйчики. А так жахливо холодно, в куртках постійно сидимо. З пар не відпускають. Кажуть вдягайтесь тепліше і все. А те, що сесію скоротили, практику перенесли, то нас лише перед фактом поставили» - жаліються дівчата, гріючись одна біля одної на лавці у коридорі.
Про те, що в університеті дійсно «свіженько», можна переконатися лише трохи побувши всередині. Студента без верхнього одягу чи то в аудиторії, чи то в коридорі побачити важко.

«Є деякі аудиторії, у яких навіть дуже холодно, як, наприклад, у підвалі, деякі на четвертому та п’ятому поверхах. Там подається опалення, але воно не відчувається. Деякі аудиторії постійно холодні, незважаючи на пору року. Буває таке, що викладачі дивляться на нас, бачать, що ми трусимося, і відпускають з пар, кажучи самостійно вивчити ті чи інші теми. А сесію взагалі скоротили до тижня. Лише нам треба здати дві курсові і 2 заліки за 5 днів, у деяких я знаю теж треба здати по 2 курсових і по 3 заліки, ще й декілька екзаменів. Це дуже накладно і для студентів, і для викладачів. Останні намагаються прийняти заліки та екзамени раніше, аби встигнути усе» - говорить студент-старшокурсник.

Про те, що університет має проблеми з фінансуванням, говорилося ще на початку жовтня. Зважаючи на ажіотаж з боку кіровоградських медіа, ректор КНТУ Михайло Черновол офіційно прокоментував ситуацію на сайті навчального закладу:
«Ситуація серйозна, тому перед усіма вузами стоїть питання економії. Ми впроваджуємо в КНТУ енергозберігаючі технології, встановили лічильники. А одним з напрямків енергозбереження є зміна графіку навчального процесу . Літні канікули триватимуть два місяці: липень-серпень. Навіть раніше таких канікул не було через практику. Зараз літню практику ми зміщуємо на зиму.
Зазвичай зимова сесія починається в січні (після Різдва) і триває три тижні. У зв'язку з тим, що в умовах кредитно-модульної системи більшість студентів здають сесію "автоматом", на іспити за розкладом приходять, як правило, тільки ті студенти, хто хоче отримати підвищену оцінку. Їх не багато. По-суті, використовувати для сесії три тижні - не раціонально. Тому ми прийняли рішення скоротити зимову сесію до одного тижня, а два тижні, що залишилися, використати для практики. Тривалість зимових канікул залишається без змін.
Зимова сесія пройде з 13 січня по 20 січня 2014 року. З 21 січня по 2 лютого - два тижні канікул, потім, з 3 лютого, - два тижні практики. Весняний семестр починається десь 24 лютого, навіть на кілька днів раніше, ніж у 2012-13 навчальному році.
Як ми розраховуємо заощадити кошти? Основна економія буде за рахунок зменшення споживання електроенергії, водопостачання та зовсім небагато - економія на теплоенергії, ми не відключаємо університет від тепломережі»

То чи є економія теплоенергії причиною холоду у навчальному закладі? З цим питанням «Гречка» знову звернулася до ректора КНТУ.

«Університет підключено до системи централізованого опалення, отже ми не маємо можливості самостійно регулювати температуру батарей в аудиторіях. Вона залежить лише від температури теплоносія, який університет отримує від теплогенеруючої організації» - пояснив Михайло Черновол.

Проте температура у закладі, згідно записів у журналі інженера навчального закладу, відповідає нормам. Так, у період 14-25 листопада середня температура теплоносія на вході (води, що подається у систему) становила 41-47С, що є нормою для тієї середньої температури повітрі, що спостерігалася у ті дні. У період з 25 листопада середня температура теплоносія становила 59-63С, що відповідає нормі при середній температурі повітря на вулиці 3-4С нижче нуля.

У той же час деякі працівники університету запевняють, що така температура у закладі була завжди. Теплішало лише тоді, коли сонце поверталося у вікна чи підключали для обігріву каміни.

Світлана Дубина

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити