Суспільство

Агітатори, держзрадники та колаборанти: скільки справ відкрили на Кіровоградщині з 24 лютого

. 1328

На Кіровоградщині від початку повномасштабного вторгнення рф СБУ викрило трьох державних зрадників, 20 ворожих агітаторів та трьох колаборантів.

307297754 384311857225217 2875801207999752352 n

Як повідомили в пресслужбі управління СБУ області, за пособництво ворогові у вигляді відкритої агітації проти України та визнання дій країни-агресора вже засудили 13 зловмисників за ст. ст. 109, 110 та 436-2 КК України.

Відтак, правоохоронці викрили 20 місцевих мешканців та переселенців, серед яких один із співробітників Кіровоградського окружного адміністративного суду та викладач одного з вищих навчальних закладів міста за фактами поширення публічних закликів до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а також поширення матеріалів з виправдовуванням, визнанням правомірною збройної агресії рф проти України.

Крім того, повідомили про підозри трьом українцям за ч.2 ст.111 КК України, за фактом вчинення ними державної зради.

Слідство встановило, що зловмисники за гроші, продукти харчування та можливість вільно пересуватися окупованою територією, надавали ворогові відомості щодо особистих даних мешканців населених пунктів України, позицій територіальної оборони та ЗСУ, блок-постів, чим поставили під загрозу життя та свободу військових та цивільних громадян.

За матеріалами Управління СБУ також задокументували протиправну діяльність особи, причетної до діяльності так званої «днр».

Зокрема, встановили, що за гроші зловмисник виконував «псевдо журналістські» завдання одного із так званих «високопоставлених терористів днр» щодо написання антиукраїнського контенту в мережі Інтернет та збирав відомості щодо соціально-економічної ситуації з метою деструктивного впливу на неї. Фігуранту повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України.

Також викрили та зупинили злочинну діяльність 3-х нелегальних каналів переправлення чоловіків призовного віку за кордон.

Всім зловмисникам повідомили про підозру за ч.3 ст. 332 КК України.

Нагадаємо, "Гречка" розповідала як на Кіровоградщині (не)карають прихильників російської агресії, проаналізувавши наявну статистику, зібрану з допомогою Реєстру судових рішень.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама