Що врятує реформу ЖКГ у Кіровограді?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1198

Реформа житлово-комунального фонду не рясніє успішним результатами, тому потрібно шукати інші шляхи вирішення проблем, які одна на одній сидять на шиї ківовоградських ЖЕКів і КРЕПів, а відповідно, на шиї й самих мешканців багатоповерхівок. Що ж допоможе покращити нинішню ситуацію, намагалися вияснити учасники круглого столу, що був організований у Кіровограді за ініціативи народного депутата Андрія Табалова.


За його словами, на капітальний ремонт усього житлово-комунального фонду України необхідно витратити більш як 15 млрд. дол., яких у бюджеті, зрозуміло, немає. Проте проблеми з дахами, ліфтами, внутрішньобудинковими мережами - проблеми номер один, що тривожать кіровоградців, про що свідчить статистика звернень до громадської приймальні депутата.

Така кризовість ситуації, запевняє начальник Головного управління ЖКГ Кіровоградської міської ради, пов'язана насамперед з тим, що третина усього житлового фонду Кіровограда побудована до 1970 року, а галузь ЖКГ - єдина, яка не реформувалась жодного разу. Проте окремі місцеві програми дають можливість вирішити ті чи інші проблеми: наприклад, ремонт покрівель (за останні 3 роки кількість відремонтованих дахів житлових будинків збільшмлась у 2,5 рази) чи капремонт і закупка ліфтів (лише цього року було закуплено 184 ліфта, кожен вартістю по 200 тис.грн.).

Що могло б врятувати житлові будинки від розрухи, яка потенційно можлива при підпорядкуванні ЖЕКу? Створення об'єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ). Проте кіровоградці не виявляють особливої активної ініціативи вийти з-під підпорядкування ЖЕКів чи КРЕПів і зайнятися "веденням" власного будинку, про що зазначив і куратор ЖКГ у Кіровограді Сергій Поліщук, хоча останні роки в Україні кількість ОСББ постійно зростає. Проблемою такої пасивності громадян є те, що мешканцям передається будинок, частіше за все, такий, що потребує значних капіталовкладень. Часто навіть утворивши ОСББ на основі декількох під'здів одного будинку, решту брати під своє крило завбудинком не виявляє бажання, адже там доводиться починати усе спочатку. Часто грають роль і самі мешканці, які виступають проти подібного об'єднання. Хоча мало хто знає, що боятися перших капремонтів не варто. Олександр Хачатурян стверджує, що згідно зі Законом України "Створення ОСББ" перший після передачі будинку в об'днання мешканців капітальний ремонт повинні робити не нові власники, а органи місцевого самоврядування.

А от власники будинків, що вже утворили ОСББ, навпаки радіють, що обрали саме такий варіант утримання будинку.
"Краще ми будемо збирати гроші на утримання нашого житлового фонду, аніж на зарплату ЖЕКу. Власники приватних будинків самі ж утримують своє житло, то чого ми не можемо робити теж саме? ОСББ - це вигідно, бо ми бачимо куди йдуть гроші, а зарплати платимо своїм мешканцям, які працюють двірниками чи електриками" - запевняє голова правління ОСББ, що існує на базі будинку, що по вул. Комарова, 9.

Андрій Табалов вважає, що проблему неактивності у створенні ОСББ можна вирішити шляхом організації громадських слухань чи роз'яснювальної роботи, бо саме нестача знань і страхи населення є причиною ситуації, що склалася, а також фінансовим стимулюванням, адже ставка завбудинків коливається у межах лише півставки - до 600 грн.

Депутат Кіровоградської міської ради Павло Топчій вважає, що розформування ЖЕКів не є остаточним вирішенням проблем ЖКГ.
"Я виступаю категорично за ЖЕКи і КРЕПи, при чому щоб вони укрупнювалися і знаходилися виключно у комунальній власності" - висловлює позицію депутат.

Павло Топчій пропонує зменшити кількість послуг, що надають ЖЕКи й КРЕПи до мінімуму (лише прибирання прибудинкових територій, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем та освітлення), натомість інше віднести до послуг за замовленням (проведення поточного ремонту ліфтів, дахів і т.п.), які надаватимуться спеціалізованими фірмами.

Службу єдиного замовника у вигляді КП "Кіровограджитлосервіс" депутат вважає проектом, що провалився, адже за рік існування цього підприємства не видно результатів його діяльності, не отримали депутати й жителі і конкретного звіту керівника КП Ігоря Фурманова, лише: "готували проекти рішень, вивчали досвіди, проводили роз'яснювальну роботу...".

Іще однією проблемою, що озвучили присутні, є затратність підключення до теплоносіїв тих багатоповерхівок, у яких переважна кількість квартир підключена до автономного опалення. Вирішити цей недолік можна за рахунок встановлення автономного опалення тим, хто не може цього зробити, наприклад, пенсіонерам, або долучатися до програм по впровадженню енергозберігаючих технологій, наприклад, встановлення модульних котелень, у тому числі за рахунок кредитів.

Світлана Дубина
Фото автора

 

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Олена Миколаївна 30.11.2013, 12:31
Постійно йдеться мова про великі міста, а нам, мешканцям малих міст, що ж тепер взагалі пропадати. Передали органи місцевого самоврядування наше комунальне майно приватним особам, й руки вмили. Ні про які ОСББ мова не йде, років 5-6 назад активно пропонували програми, місцева влада не підтримала, не було грощей на ремонт, а тепер взагалі замовкли. В Кіровограді хоч дахи ремонтують, ліфти купують,лічильн ики тепла ставлять, знаходяться кошти, а коли дойде черга до нас?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити