Суспільство

Наживаються на безробітних: у Кропивницькому шахраї "пропонують роботу"?

 Автор: Таміла Делюрман. 6212

 У Кропивницькому шахраї запустили нову схему, за якою ошукують безробітних по телефону.

 

Depositphotos 161054126 S

У місті почали поширювати оголошення із низкою вакансій ніби-то для підприємства ТОВ "Слад-ko", яке знаходиться у Кропивницькому.

Одна з тих, хто вже встиг потрапити на гачок розповіла "Гречці", що відгукнувшись на таку вакансію, втратила 160 гривень за кілька хвилин.

 "Побачила оголошення, набрала номер телефону. Там автовідповідач продиктував номер нібито відділу кадрів: 0900321623. Записавши номер, я його набрала. Там на записі голос щось сказав, потім я чекала поки хтось візьме трубку і зірвався дзвінок. Спробувала ще раз і вже тоді зрозуміла, що повідомлення повідомляє про те, що будуть знімати додаткові гроші. Трубку так ніхто і не взяв. Завершивши дзвінок я виявила, що з мого рахунку списали 160 гривень", - коментує кропивничанка.

"Гречка" спробувала дізнатися, що то за підприємство. Як виявилося, такого взагалі немає.

Згідно даних аналітичної системи "YouControl", такого підприємства не існує. Якщо перевірити з написанням всіх літер кирилицею, то знаходить лише одну компанію, повністю ідентичну по свіпзвучності. Проте вона знаходиться аж у Запоріжжі.

S1

Тобто, варто звернути увагу на написання назви самої компанії. Там використали літери кирилиці і латиниці, поєднавши їх ще й дефісом. За звучанням виявилося однаково до дійсно існуючого підприємства, хоч і не в Кропивницькому, що й може ввести в оману.

307735457 651826353019679 3992864741975509528 n

 Вирішили самі спробувати відгукнутися на вакансію. Зателефонувавши за номером, вказаним в оголошенні, журналістка "Гречки" почула ось такий меседж, де компанія представляється вже як "Іріс ЛТД груп":

 

 Відзначимо, що компанії із точно такою назвою нам також не вдалось знайти.

Зокрема, є фірми з подібними назвами, проте жодним чином часткові тезки загалом не в курсі про використання імені схожого на їх.

"ІРІС-ЛТД" існує. Вона зареєстрована в Одесі і займалась торгівлею годинниками і ювеліркою, але з 2013 року вона в стані припинення. Її кінцевий власник громадянин Туреччини.

Також існує компанія "ІРІС-ГРУП", також зареєстрована в Одесі і займається вона ремонтом комп'ютерів.

Звісно ж, за продиктованим номером ми телефонувати вам не радимо.

 

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте