Суспільство

"Сади перемоги" по-кіровоградському: в області на третину збільшилось виробництво овочів

 Автор: Анастасія Дзюбак. 1504

 

«Сади перемоги» збільшили валове виробництво овочів у Кіровоградській області на 30%.

 

sady

Про це у коментарі "Гречці" повідомила Вікторія Фурманова, керівниця департаменту агропромислового розвитку області.

«Сади перемоги» за досвідом Канади, США, Британій в часи Другої світової українців закликали засаджувати кожен вільний клаптик землі овочами, адже зайвим вони точно не будуть.

У Кіровоградській області ініціатива "Сади Перемоги" базувалася на ентузіазмі та захопленні цією ідеєю жителів. Додаткове фінансування з державного чи місцевих бюджетах, гранти під проєкт не залучали, каже Вікторія Фурманова.
«Лише мали отриману Кіровоградською обласною військовою адміністрацією від фермерів Австрії благодійну допомогу – посадковий матеріал картоплі, та й то в дуже незначному обсязі. Тому і роздали на території заради експерименту. Було цікаво як цей посадковий матеріал проявить себе в різних умовах степової Кіровоградщини», -каже вона.
Так, за даними департаменту АПК, засадили додаткові 30 гектарів земель. Окремо долучились і люди, які давно не садили городи, але цього року вирішили перестрахуватись.

Громади вирощували всі традиційні городні культури: кабачки, огірки, томати, картоплю, буряк, капусту і моркву. Потім збирали і розподіляли.

Наприклад, Попельнастівська громада зробила багато запасів на зиму. Всім колективом сільської ради висаджували, обробляли, збирали і підготували такий колективний запас консервації та коренеплодів для збереження.
У промислових масштабах підхопили ініціативу господарства Новоархангельської, Надлацької сільських рад, Голованівського району та Приютівської селищної ради на Олександрійщині.

«В результаті, за попередніми даними маємо збільшення очікуваного валового виробництва овочів на 30 відсотків до попереднього року. Цього цілком достатньо для забезпечення харчових потреб населення нашої області», - каже Вікторія Фурманова.

Ініціативу можна перетворити в бізнес

Якщо ж якась громада побачить свій потенціал, то місцеві виробники можуть приєднатись і до державних програм підтримки городництва.

Для представників агросектора актуальними є чотири грантових проєкти, зокрема:

  • грант або мікрогрант на власну справу (до 250 тис. грн.);
  • грант на створення теплиць (до 7 млн грн на 1,6-2,4 га);
  • грант на створення садів та виноградників (від 140 тис. до 400 тис. грн за 1 га);
  • грант на створення або розвиток переробних компаній( до 8 млн грн).

Основна мета — це створення робочих місць. Зокрема, передбачається створення за програмою «Своя справа» - щонайменше 1 робочого місця, «Свій сад» - від 3 до 20 сезонних та постійних нових робочих місць, «Новий рівень» - щонайменше 25 нових робочих місць, «Своя теплиця» - до 40 сезонних та постійних робочих місць.
Крім того, Програма передбачає співфінансування: від 30 % власних коштів забезпечує її учасник, а 70 % – держава.
Для участі у програмі грантової підтримки зацікавлені особи мають подавати заявки через “Дію”.

 

Поширюйте

Коментуйте