Суспільство

"Віялових" відключень поки не буде: яка ситуація в енергетичній сфері Кіровоградщини напередодні зими

. 3996

 Напередодні зими чи не кожен українець переймається можливими перебоями в енергетиці, враховуючи сучасні реалії. У Кропивницькому в одному з ОСББ жителі отримали повідомлення від керівника, яке сприйняли як ймовірні "віялові" відключення. "Гречка" з'ясовувала, що означало те повідомлення та чи загрожують нашій області погодинні чи почергові відключення. 

 

odna lampo4ka

Про вище згадану ситуацію в ОСББ розповіла читачка "Гречки". За її словами, голова ОСББ, в якому вона проживає, написав у будинковому чаті, що від обленерго надійшло повідомлення із проханням щодо обмеження споживання електроенергії. І нібито вже почали тестувати - котру із зон можна вимикати.

307923129 1205570566656389 7408354954463674801 n

Більшість мешканців сприйняли таке повідомлення як потенційні "віялові" відключення.

Проте ознайомившись з листом, стало зрозуміло, що там немає жодних прохань чи розпоряджень, а це виключно робочий документ.

За роз'ясненнями "Гречка" звернулася до прессекретарки "Кіровоградобленерго" Альони Данильченко, яка підтвердила - жодних планів обмежувати електропостанчання немає..

За її словами, то спеціальний додаток до договору. Такі документи направляються до ОСББ щорічно і їхнім адресатом є енергетик житлового об'єднання. Згідно цьому документу спеціаліст повинен слідкувати, як буде вести себе електромережа будинків при тому, чи іншому навантаженні, перепідключенні та інше.  І лише в контексті таких попереджень та роз'яснень зазначено про можливий графік погодинних відключень.

Фактично, завдяки такому документу енергетик ОСББ повинен зрозуміти, як убезпечити мережу будинку, коли стаються перепади напруги, аварійні відключення, чи планові відключення для технічного обслуговування.

Крім того, в загальному, Альона Данильченко наголосила, що мова про "віялові" відключення наразі навіть йти не може, а тим паче, не обленерго це вирішує.

"Це досить складна процедура. Рішення приймає спочатку Міненерго, потім головний диспетчер державного підприємства видає розпорядження із графіками погодинного відключення. Ці графіки повинні направити до регіонів не пізніше, ніж за три доби до початку їх дії", - прокоментувала речниця обленерго.

Інформацію про таке розпорядження одразу розміщують у регіональних ЗМІ та на офіційних сайтах органів місевого самоврядування із затвердженим графіком таких відключень.

"Але введення "віялових" відключень - це вже зовсім крайня міра. Почергові або погрупові від’єднання споживачів від електромережі задля обмеження навантаження на енергосистему застосовується як остання ланка захисту від розсинхронізації енергосистеми. Це вже крайній крок, до якого держава може вдатися," - зауважила Альона Данильченко.

Також вона акцентувала, що "Кіровоградобленерго" готове до подій за будь-яким сценарієм. В умовах воєнного стану команди обленерго провели поточні технічні та капітальні ремонти з урахуванням ймовірних загроз для схем, мереж, ліній.

Основні зусилля зосередили на об'єктах безпосередньо пов’язаних з безперебійним електропостачанням сил оборони та об’єктів критичної інфраструктури.

 Довідково: 

Віялові відключення - це почергові або погрупові від'єднання споживачів від електромережі задля обмеження навантаження на енергосистему, що сприяє частотному розвантаженню енергосистеми, рідше — температурному розвантаженню обладнання підстанцій або ліній електропередавання.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама