Суспільство

У комунальному підприємстві "Універсал 2005" знайшли порушень на майже 14 мільйонів

 Автор: Таміла Делюрман. 1571

 

У Кропивницькому в комунальному підприємстві "Універсал 2005" аудитори виявили низку порушень на майже 14 мільйонів гривень.

 

audit

Як повідомили у пресслужбі управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області, основним видом діяльності підприємства є утримання вулично-дорожньої мережі міста та вивезення побутового сміття. За зазначені послуги "Універсал 2005" отримує гроші з міського бюджету. Під час ревізії виявили, що через завищення обсягів та вартості своїх послуг за 2020–2021 роки підприємство отримало зайвих 5,9 мільйона гривень з бюджету міста.

Також, одним із видів діяльності підприємства є надання автотранспортних послуг.
Аудитори виявили, що у 2019 році «Універсал 2005» надавало послуги з вивезення сміття за цінами 2018 року. Як наслідок, підприємство протягом 2019 року недоотримало доходів від надання таких послуг на 663,3 тисячі гривень.

Крім того, на території підприємства планували збудувати притулок для безпритульних тварин. його так і не збудували, проте в грудні 2020 року "Універсал 2005" за рахунок бюджетних коштів придбало вольєри та огорожу для собак вартістю 243,2 тисяч гривень, які вже у січні 2021 року без дозволів Кропивницької міськради передали на відповідальне зберігання іншій юридичній особі з правом користування.

Серед інших порушень і – не оприбуткована в обліку підприємства земельна ділянка площею 4,02 гектара вартістю 3,9 мільйона гривень, яку "Універсал 2005" отримало у 2019 році для будівництва притулку для безпритульних тварин.

До всього, підприємство укладало договори з громадськими організаціями «Щасливий пес» та «БІМ», які протягом 2019–2020 років надавали ветеринарні та зоологічні послуги. Водночас встановили, що на "Універсал 2005" бракує контролю за виконанням робіт із вилову безпритульних тварин та є недоліки в організації ведення документації, що призвело до непродуктивних витрат на понад 1,2 мільйона гривень.

Також з'ясували, що підприємство здійснило витрати на суму 432,5 тисяч гривень у зв’язку з накопиченням непобутового сміття, зібраного під час прибирання вулиць міста, місць загального користування тощо, на промисловому майданчику. Відповідно довелося витрачати додаткові гроші на його підгортання, навантаження та вивезення замість його прямого вивезення на міське сміттєзвалище.

Про результати проведених заходів аудитори поінформували правоохоронні органи та Кропивницьку міську раду.

 

Поширюйте

Коментуйте