Суспільство

На Кіровоградщині селищна рада відсудила 700 тисяч за оренду землі під незбудовану електростанцію

. 1801

 На Кіровоградщині Побузька селищна рада відсудила у підприємства "Санлайт Енерго" понад 400 тисяч гривень боргу за оренду земельної ділянки, де планували побудувати сонячну електростанцію. Договір з підприємством розірвали. Станцію все одно планують збудувати, проте шукатимуть іншого виконавця для цього.

 

sonia4na stanciya

Інформація про судову справу розміщена на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Побузька селищна рада звернулася до суду з вимогою стягнути з ТОВ "Санлайт Енерго" борг за оренду земельної ділянки у розмірі понад 422 тисячі гривень. А також просили розірвати з підприємством договір.

Мова йде про земельну ділянку площею понад 27 гектарів, яка розташована на території тоді ще Сухоташлицької сільської ради, після реформи - це вже територія Побузької селищної ради Голованівського району.

Між сільрадою та "Санлайт Енерго" був договір: підприємство бере в оренду вище згадану ділянку для побудови на ній сонячної електростанції. Договір оренди уклали ще наприкінці 2018 року на строк 28 років.

Орендар щомісячно повинен був виплачувати по 60 тисяч 380 гривень.

Проте з листопада 2020 року плату за оренду не здійснював. Тому Побузька селищна рада вже зверталася до суду по стягненню заборгованості за період з листопада 2020 року по квітень 2021 року. Тоді суд підтрима позов і зобов'язав "Санлайт Енерго" сплатити борг у сумі 362 281 гривень. Проте підприємство так і не виконало ухвалу суду.

Вдруге селищна рада подала позов вже про повернення боргу за період з травня по листопад 2021 року у сумі 422 661 гривень. І цього разу вже й з вимогою розірвати договір.

Зазначимо, крім боргів, підприємство так і не розпочало будівництво сонячної електростанції.

Відповідну інформацію "Гречці" підтвердила і спеціалістка по земельних питаннях Побузької селищної ради Олена Рябоконь.

За її словами, сонячну електростанцію "Санлайт Енерго" дісно навіть не почало будувати. Проте цільове призначення земельної ділянки тоді ще було змінене і призначається для розміщення саме такого об'єкту. Тому розірвавши договір із "Санлайт Енерго", селищна рада все ж таки планує шукати інші підприємства, які все-таки побудують таку електростанцію.

Суд прийняв ухвалу задовольнити позов повністю. Тобто стягнути і заборгованість, і розірвати договір, і відповідно, повернути ділянку селищній раді.

Рішення було прийнято ще у серпні цього року. Чи виконало його вимоги "Санлайт Енерго" поки не відомо.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама