Суспільство

Міський простір у поєднанні з природою: три громади Кіровоградщини готуютьмся відновлювати території після війни

 Автор: Таміла Делюрман. 1338

 

Три громади із Кіровоградщини почали навчання з просторового планування своїх територій. Предстаники громад дізнаватимуться як планувати території у воєнний та післявоєнний час з урахуванням збереження природніх ресурсів.

 

misto priroda

Програму «Кроки для спеціалістів. Просторове планування та управління природними ресурсами» підготували експерти «U-LEAD з Європою» , повідомили у пресслужбі організації.

Відтак, представники 69 громад з усієї України стали учасниками цієї програми. Кіровоградська область представлена командами трьох громад – Знам’янської міської ради, Помічнянської міської ради та Гурівської селищної ради.

"У середу, 5 жовтня навчання розпочали 17 громад Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської та Тернопільської областей. Для нас ця програма – особлива: ми вперше організовуємо її під час воєнного стану. І ми розуміємо, що перед нами усіма стоїть непросте завдання – не лише отримати практичні знання, але й розробити проєктні ідеї, які допоможуть вам відбудувати громаду та забезпечити її злагоджену роботу у цей важкий час, "- зазначив керівник Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" в Кіровоградській області Олег Яременко.

З 17 громадами-переможницями вище згаданих областей працюватимуть екперти з просторового планування та управління природними ресурсами Програми «U-LEAD з Європою» Тетяна Данилів та Роман Тишкун.

За словами Олега Яременка навчальний курс складається з двох етапів. Перший триватиме впродовж жовтня-грудня, другий - у січні-березні 2023 року.

На першому етапі команди фахівців громад візьмуть участь у п'яти семінарах, під час яких розглянуть такі теми: комплексне просторове планування в громадах, управління просторовим плануванням територій в умовах воєнного стану, управління та облік земельними ресурсами у громаді в умовах воєнного стану.

У другому етапі візьмуть участь 48 найкращих громад. Планується, що в результаті команди громад спільно з експертами U-LEAD підготують програми комплексного відновлення територій територіальних громад або проведуть аудит земельних ресурсів.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Зазначаємо, в Україні триває війна, проте про відбудову спеціалісти та експерти почали думати вже нині. При чому відбудовувати планують усі міста країни, вдосконалювати, наближати до світових стандартів. Офіс міських проєктів "Урбанина" вже  створив Довідник з відбудови міст, в який увійшли найкращі світові практики з проєктування та створення комфортних міст. Зокрема є поради і щодо будівництва площ, що не завадять і Кропивницькому. Як має виглядати площа Героїв Майдану після перемоги, враховуючи поради експертів, - розповідала "Гречка" раніше.

 

Поширюйте

Коментуйте