Суспільство

«Зам‘яти» адмінпротокол за 1000 доларів: розслідування корупції у судах Кіровоградщини

. 1847

Помічницю судді Кіровського райсуду у Кропивницькому підозрюють у хабарництві – вона начебто погодилася «зам’яти» справу за винагороду. Як виявилося, у цій справі фігурує і суддя Олександрівського районного суду.

habar ginka areshtУмовне фото

Як інформують «Наші гроші», посадовицю підозрюють в отриманні хабаря і спробі вплинути на рішення за попередньо змовою осіб. Цікаво, що вона є фігуранткою у провадженні стосовно судді Олександрівського райсуду.

Згідно з версією слідства, суддю Олександрівського райсуду попросили «залагодити» адмінпротокол, виписаний за кермування напідпитку. Суддя начебто погодився зробити це за 1000 доларів і звернувся до підозрюваної, адже справу мала розглядати суддя Кіровського райсуду Кропивницького Ірина Антипова.

Слідчі стверджують, що підозрювана звернулася до помічниці Ірини Антипової, щоб та написала пояснення від імені водія, на якого склали адмінпротокол. Потім це пояснення через суддю Олександрівського райсуду передали «замовникам», щоб обвинувачений водій приніс його до Кіровського суду вже від себе.

«Після отримання коштів помічниці суддів на робочому комп’ютері виготовили судову ухвалу про відсутність у діях чоловіка, на якого було складено адмінпротокол про п’яне кермування, складу правопорушення і віддали йому документ», – йдеться у публікації.

Водночас суддя Ірина Антипова під час допиту свідчила, що нічого не знала про змову щодо цієї ухвали, та й самої ухвали не виносила. Через це сторона захисту наголошувала на тому, що підозрювану можна звинуватити хіба що у шахрайстві, але не впливі на посадову особу.

Серед речових доказів, виявлених детективами Національного антикорупційного бюро, є переписки між суддею Олександрівського райсуду і «замовниками» та купюри ,які той викинув з вікна власного будинку. Також слідчі виявили переписку між помічницями суддів, жорсткий диск комп’ютера і принтер, на яких виготовляли «ухвалу» суду.

Наразі підозрюваній Вищий антикорупційний суд оборав запобіжний захід – заставу у 49,6 тисяч гривень. По справі щодо кермування напідпитку, то суддя Ірина Антипова взяла самовідвід.

Нагадаємо, що раніше одному з суддів Олександрівського райсуду повідомили про підозру в отриманні хабара у 1000 доларів.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама