Суспільство

Подолати травми війни музикою: у Кропивницькому читатиме лекції нейромузиколог з Британії

. 1299

У Центральноукраїнському університеті імені В. Винниченка цієї зими читатиме лекції відомий композитор і нейромузиколог Найджел Осборн. Він є автором методики музичної терапії для дітей, які пережили воєнний конфлікт.

Muzu4na terapiya

Найджел Осборн познаймився з українськими педагогами і митцями під час проєкту Ukrainian artists camp у Хорватії у вересні цього року. Звідти він приїхав до України, де проводитиме лекції для фахівців і студентів у різних містах протягом наступних трьох місяців. Планується, що у грудні він читатиме лекції у Кропивницькому.

Nigel Osborn

Найджел Осборн під час лекції у Львові. Фото з Facebook

Про це «Гречці» розповіла Світлана Баженова, яка є співорганізаторкою табору у Хорватії.

«Серед учасниць була і викладачка мистецького факультету університету імені Винниченка, яка його і запросила. Тож вже у грудні Найджел Осборн має приїхати у Кропивницький читати лекції. Ми ж працюємо і над перекладом його методики українською», – розповіла співорганізаторка арт-проєктів.

Найджел Осборн – британський композитор, викладач і гуманітарний працівник, винахідник методології використання музики та мистецтва для підтримки дітей, які стали жертвами конфліктів. Композитор розробляв її під час війни в Боснії та Герцеговині (1992-1995 роки), після чого її застосовували на Балканах, Кавказі, Близькому Сході, у Східній Африці, Південно-Східній Азії та Індії. Він також був нагороджений Премією Свободи Інституту миру у Сараєво за роботу для боснійських дітей під час облоги міста.

Нагадаємо, що в Україні створили навчальний курс із дев'яти відеороликів про те, як діяти при надзвичайних ситуаціях під час війни.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама